Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name, Sega, Kazuma se vrací v nečekaném spin-offu Yakuzy

Kazuma se vrací v nečekaném spin-offu Yakuzy

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name vyjde příští rok a má real-time souboje

Zdroj: Sega
15. 9. 2022

Poslední dny byly opravdu vydatné, pokud jde o nová oznámení. Zdaleka ne všemu jsme se zatím mohli věnovat samostatnými články. Naši pozornost si ale zasluhují i takové hry, na které se dosud nedostalo. Pokud máte rádi japonskou sérii Yakuza a její spin-offy, určitě vám neuniklo, kolik věcí Sega v této oblasti chystá.

Hry Judgment a Lost Judgment dorazily konečně na PC, i když to dlouho vypadalo, že na porty nikdy dojít nemusí. Na State of Play byl odhalen remake historického spin-offu s podtitulem Ishin! a Sega oficiálně představila také regulérní pokračování Yakuzy, která se ale na Západě nyní bude po vzoru své domoviny jmenovat Like a Dragon. Takže nás čeká Like a Dragon 8 (2024), historický Like a Dragon: Ishin! (2023) a navíc ještě jedna hra. Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. I tento spin-off přitom dorazí už příští rok.

Autoři slibují akční adventuru, která by měla mít přibližně poloviční velikost ve srovnání s klasickou Yakuzou. Což může znamenat i tak zábavu na desítky hodin.

Zdá se navíc, že se z Yakuzy, tedy vlastně Like a Dragon, definitivně stává multiplatformní značka. Protože všechny oznámené novinky už automaticky míří nejen na PS4 a PS5, ale také Xbox One, Xbox Series a PC. Pojďme se ale nyní blíže podívat na poslední jmenovanou hru. Její zápletku autoři situovali mezi Yakuzu 6 a 7 a má vyprávět příběh původního představitele série, kterém je Kazuma Kiryu. Titul byl odhalen při příležitosti akce Ryu Ga Gotoku Studio Summit a dočkali jsme se i prvního teaseru, v němž se hráči vracejí zpět do roku 2018. Autoři slibují akční adventuru, která by měla mít přibližně poloviční velikost ve srovnání s klasickou Yakuzou. Což může znamenat i tak zábavu na desítky hodin.

Ve hře The Man Who Erased His Name nemají chybět klasické prvky a poznávací znamení série včetně prozkoumávání města, ale studio zdůrazňuje, že jde o vedlejší příběh, který nás má teprve připravit na Like A Dragon 8, kde se protagonista starších her rovněž objeví. Regulérní pokračování ale vyjde až v roce 2024, zatímco spin-off dorazí na trh už napřesrok. Podstatný rozdíl také představuje skutečnost, že zatímco velké díly Yakuzy/Like a Dragon zdůraznily RPG podstatu hry díky tahovým soubojům, s nimiž autoři počítají i do budoucna, Gaiden se vrací ke kořenům a stejně jako Judgment sází na klasické real-time souboje. Takže je to zase víc pouliční mlátička s hutným příběhem a spoustou miniher.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru