Hry Judgment a Lost Judgment dnes vyšly na Steamu

Oceňované spin-offy Yakuzy jsou poprvé na PC. Můžete je získat zvlášť i v kolekci

Zdroj: Sega
14. 9. 2022
Název hry: Lost Judgment Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 24. 9. 2021 Platformy: , , , Žánr: , ,

O vlastní prezentaci studia Ryu Ga Gotoku jsme vás už dnes informovali prostřednictvím odhalení nového dílu Yakuzy, pojmenovaném Like a Dragon 8. S přihlédnutím k šíři portfolia zmíněného studia však nešlo o jediný titul, kterému by se vývojáři věnovali, i když ve skutečnosti nezašli tematicky příliš daleko. Vedle Like a Dragon: Ishin! nebo Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name se pozornost stočila také k dvojici velmi úspěšných spin-offů Yakuzy – Judgmentu a Lost Judgmentu. Oba tituly už vyšly na konzolích i streamovacích platformách, ovšem hráči na PC museli stále trpělivě čekat. A vyplatilo se, protože obě hry během dneška vyšly na Steamu a koupit si je můžete buďto samostatně nebo v cenově zvýhodněné kolekci.

Oběma hrám jsme se na Vortexu podrobně věnovali, streamovali jsme a přinesli jsme rovněž jejich recenze. Shodně jsme titulům udělili hodnocení 8 a pochvalovali si velmi podrobně zpracovaný svět, skvělé vyprávění příběhu, cutscény, humor a řadu herních prvků. Detektiv Takajuki Jagami nejprve rozplétá sítě podsvětí fiktivní tokijské čtvrti Kamuročo, aby se ve druhém dílu přesunul do Jokohamy a v přestrojení působil na tamější střední škole se zájmem rozlousknout případ, začínající u šikany vybraných studentů. Obě hry jsou náležitě dlouhé a vrší na sebe herní mechanismy až do samého konce. Jde navíc o stále poměrně vážné thrillery, kterým ale nechybí nadhled a hravost, tak typická pro japonské tituly a sérii Yakuza obzvlášť.

Pokud si chcete zahrát na počítači, zamiřte na Steam, kde jsou obě hry k dostání. Za první díl zaplatíte 40 eur, za druhý 60 eur, ale celou kolekci můžete získat ve zvýhodněném balíčku, který stojí 98,77 eur. Ještě než se ale ceně začnete smát, Sega projevila naplno své umění vydavatele a onu kolekci doplnila ještě o příběhové rozšíření pro druhý díl, které si samostatně cení na 30 eur. Odtud pramení ona bezmála 25procentní sleva a obsah navíc, což se nám jeví poměrně férově. Co se týče rozdílů oproti konzolovým verzím, neměly by v podstatě existovat. Nebo lépe řečeno, vývojáři z Ruy Ga Gotoku neuvádí nic, čím by se PC porty měly jakkoliv odlišovat. Ani to ale, zdá se, fanouškům vůbec nevadí a za možnost zahrát si i na počítačích posílají lidem ze Segy na dálku spoustu srdíček a palců.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru