James Gunn chtěl dělat film podle Hitmana

Dnes je rád, že tuhle adaptaci nakonec nedostal, i když o ní před lety velmi stál

Zdroj: 20th Century Fox
9. 9. 2022

Režisér a scenárista James Gunn, který je podepsaný pod filmovou sérií Strážci Galaxie, ale třeba i příběhem hry Lollipop Chainsaw, se nikdy netajil svou vášní pro videohry. Už v minulosti na sebe práskl, že tu jsou herní značky, které by si rád natočil. Teď prozradil, že nechybělo mnoho a mohl se ujmout filmové adaptace Hitmana.

Jen pár týdnů předtím, než dostal na starost Strážce Galaxie, navrhl film podle Hitmana. Studio prý o Gunna velmi stálo, ale producent byl proti. Gun na Twitteru zavzpomínal, že ho to naštvalo, ale dnes to považuje za štěstí. Protože kdyby mu projekt skutečně přiklepli, nemohl by nikdy udělat Strážce Galaxie. Na druhé straně bychom tu ale třeba měli opravdu povedený film s Agentem 47…

Jelikož Strážci Galaxie měli premiéru jen o rok dřív, je pravděpodobné, že právě Bach u projektu vystřídal James Gunna.

Zabiják s čárovým kódem na zátylku se dočkal už dvou celovečerních hraných adaptací. Ta první měla premiéru v roce 2007, natočil ji francouzský režisér Xavier Gens a hlavní roli hrál Timothy Olyphant. Původně měla ale připadnout Vinu Dieselovi. Druhý film šel do kin v roce 2015 pod názvem Hitman: Agent 47, natočil ho Aleksander Bach a titulního zabijáka si zahrál Rupert Friend. Tady se ale zase původně počítalo s Paulem Walkerem, který však tragicky zemřel ještě před natáčením. Jelikož Strážci Galaxie měli premiéru jen o rok dřív, je pravděpodobné, že právě Bach u projektu vystřídal James Gunna.

Hitman však nežije jen ve hrách a ve filmu. Už v roce 2017 se mluvilo o televizní seriálové adaptaci, kterou chystal autor Johna Wicka Derek Kolstad. Jeho verze se měla od té původních vývojářů trochu lišit. Dodnes se ale projekt neposunul dál a neznáme ani plánované obsazení. Agent 47 se dočkal také několika knih.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru