Helldivers 2, Sony Interactive Entertainment, Hra Helldivers 2 přišla na Steamu o 90 % hráčů

Hra Helldivers 2 přišla na Steamu o 90 % hráčů

Ani hit od Sony si neudržel neutuchající zájem. Navíc je stále nedostupný v zemích bez PSN

Název: Helldivers 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 2. 2024

Únorové vydání a spuštění Helldivers 2 na PlayStationu 5 a zároveň i PC se setkalo s velkým úspěchem a pozitivními ohlasy, přičemž se hra navíc stala nejrychleji prodávaným titulem od PlayStationu. Jak už tomu tak ale bývá, zájem hráčů musí postupně přirozeně začít opadat, což jsme v nedávné době viděli například u jiného hitu v podobě Palworldu, k němuž se však hráči též nárazově vrací s novým obsahem. Statistiky a čísla z databáze SteamDB nicméně nyní hlásají, že Helldivers 2 přišli o 90 % hráčů na Steamu. Stále je však potřeba myslet na to, že neznáme čísla z konzole a že od spuštění a největšího boomu uplynulo už skoro půl roku.

Helldivers 2 na Steamu dosáhli maxima souběžně hrajících hráčů 25. února, kdy bylo ve hře celkem 458 709 hráčů. Podobně vysokých čísel tou dobou hra dosahovala denně. Dle očekávání však přišel útlum a v posledních dnech se denní maximum drží kolem 45 tisíců hráčů, není tedy ani mezi top 10 nejhranějšími na Steamu. To samozřejmě nezní takto samo o sobě vůbec špatně, ovsem z hlediska statistik se jedná o výrazný propad. Už na konci května šlo o pokles o 64 %, za poslední dva měsíce se tedy o dost zrychlil. Důležité je též připomenout kauzu s účtem PlayStation Network, která spustila bombardování negativními recenzemi. Ačkoli byla tato povinnost velice rychle odvolána a zrušena, nic se nezměnilo na tom, že Sony stáhlo hru z prodeje ve 177 zemích a regionech, kde není služba PSN dostupná. Studio Arrowhead ujišťovalo, že se Sony jednají o nápravě, ale tou dobou ještě neměli žádné informace. Doteď se však situace bohužel nezměnila, tudíž si řada hráčů stále nemůže hru zakoupit a zahrát.

V tuto chvíli Helldivers 2 nemají problém s nedostatkem hráčů, zvláště když mnozí mohou bojovat za demokracii na PlayStationu 5. Na druhou stranu se pro Sony jedná o reprezentativní live service titul, u něhož už takový pokles tolik reprezentativně nepůsobí. Na rozdíl od Palworldu, který je k tomu všemu v předběžném přístupu, se navíc hře nepodařilo v rámci aktualizací nahnat větší počet hráčů zpět kromě výsadku automatonů. Nastalou situaci nelze vyloženě označit za zklamání a neúspěch, ale zůstává otázkou, jak si hra povede v následujících měsících. Přesto už doteď dosáhla mimořádného úspěchu, pro live service hru by však přece jen bylo vhodné, aby zájem přetrvával.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru