Helldivers 2, Sony Interactive Entertainment, Situace kolem návratu Helldivers 2 na Steam není pozitivní

Situace kolem návratu Helldivers 2 na Steam není pozitivní

Johan Pilestedt tvrdí, že studio Arrowhead stále jedná se Sony. Žádné nové informace nemá

Zdroj: Sony
13. 5. 2024
Název: Helldivers 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 2. 2024

Ačkoliv jsme vás v minulém týdnu informovali, že zrušení nedávno avizované nutnosti propojit PC verzi Helldivers 2 s účtem PlayStation Network vedlo k uklidnění celé situace, k vyřešení má stále daleko. Jedním z dílčích kroků v celé kauze, která se kolem populární hry od studia Arrowhead rozhořela před necelými dvěma týdny, bylo odstranění Helldivers 2 ze Steamu v regionech a zemích, kde není PSN dostupné, dosud se však hra do katalogu nevrátila a zástupci vývojářů nemají pro hráče a fanoušky žádné nové informace. Poslední vyjádření generálního ředitele Arrowhead Game Johana Pilestedta navíc neznělo nikterak pozitivně.

Zdroj: PCGamesN

Příspěvku na oficiálním Discordu hry si všimnula redakce magazínu PCGamesN, a nutno uznat, že pro hráče z nyní již 180 zemí a regionů, kde hra byla a v tuto chvíli už není dostupná, nenese žádné uklidnění. Pilestedt se nejprve vyjadřoval k tomu, proč byly do výčtu míst, kde není Helldivers 2 přes Steam dostupné, doplněny Litva, Lotyšsko a Estonsko. Šlo prý o administrativní chybu a tyto země měly být zahrnuty v původním seznamu zemí, kde se Helldivers 2 přestalo nabízet. Všimnout si toho měl pracovník Valve při porovnávání shodných restrikcí ohledně PSN, vztahujících se však ke Ghost of Tsushima. „Ačkoliv to nevypadá pozitivně, není to náznak dalších restrikcí. Konverzace ohledně blokace v daných regionech [a zemích] stále probíhá a tohoto [incidentu] se netýká,“ řekl nicméně Pilestedt.

To mi nějak nevychází...

Pokud se ptáte, jak je možné, že je hra Helldivers 2 dostupná v 74 zemích světa a ve 180 je blokována, neptáte se úplně scestně. Ano, na naší planetě je jen 195 zemí, takže by počty neseděly, proto ale dodáváme, že číslo 180 zahrnuje „země a regiony“. Steam totiž ve svém rozdělení teritorií nekopíruje seznam 195 zemí světa, ale některé rozděluje na samostatné celky například podle územní příslušnosti nebo dalších geopolitických pravidel. Samostatně tak jsou uvedeny například Falklandy, i když spadají pod Velkou Británii, nebo například Americká Samoa či Portoriko spadající pod USA. Tímto způsobem počet míst, kde je dostupný Steam a není dostupné PSN logicky přesahuje počet zemí světa, tudíž nejde o chybu ani špatný součet.

I přes to, že by už seznam vyškrtnutých zemí neměl růst, nechává generální ředitel Arrowheadu nahlédnout do zákulisí, kde situace očividně není tak prostá a snadno řešitelná, jak si myslí hráči. Pokud by totiž Sony skutečně počítala s tím, že připojení k PSN nebude v případě Helldivers 2 opravdu nutné, pak by neexistoval důvod, proč prodej hry kdekoliv na světě kvůli této podmínce, resp. nedostupnosti služby blokovat. Vše mohlo být vyřešeno obratem, stejně jako blokace přišla, Sony má ale očividně stále nějaký blíže nespecifikovaný problém a nechce hře a hráčům vyhovět. „Nemám žádné další informace. My (v Arrowhead) stále chceme, aby byla hra dostupná všude,“ ukončil v duchu nejistoty Pilestedt své sdělení na Discordu.

Co to znamená pro budoucnost hry a její dostupnost, tak není v tuto chvíli zřejmé. Jisté ovšem je, že velký problém vzniká u Ghost of Tsushima, jak jsme vás informovali o víkendu, který v rámci verze Director’s Cut obsahuje i režim Legendy, který přihlášení k PSN vyžaduje. Na kompletní seznam zemí, kde není možné hru přes Steam zakoupit, se můžete podívat níže.

Zdroj: SteamDB

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru