Palworld, Pocketpair, Palworld přišel o 97 % hráčů na Steamu

Palworld přišel o 97 % hráčů na Steamu

Bublina splaskla, zájem o hru během března výrazně opadl. Nejde ovšem o nic překvapivého

Zdroj: Pocketpair
Název: Palworld Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Zcela pochopitelně nešlo předpokládat, že lednovému hitu Palworldu budou i nadále den co den stoupat čísla hráčů na Steamu a obden budou padat rekordy v počtu souběžně hrajících hráčů. Nastalo nevyhnutelné a po dvou a půl měsících od vydání v předběžném přístupu na této platformě hra přišla o 97 % hráčů, což zní vskutku děsivě. Po dobývání a později udržování hranice 2 milionů hráčů se nyní jejich počet pohybuje zhruba mezi 60 až 70 tisíci souběžně hrajících. Nutno však podotknout, že hra je stále součástí předplatného Game Pass, přičemž o to zajímavější byly úspěchy na Steamu, a koneckonců nejde o nic, čeho bychom již nebyli několikrát svědky.

Zdroj: SteamDB

Navzdory velkému úbytku hráčů rozhodně nelze Palworld odepsat. Klesající počty nových hráčů a opadávání zájmu těch již hrajících vývojáři ze studia Pocketpair zaznamenali a komentovali již v únoru necelý měsíc po vydání, zároveň se však rozhodli nic neuspěchat a nadále pracovali na opravách a plánovali nový obsah, který si nachystali v rámci předběžného přístupu. Pár dní nato se pochlubili překonáním milníku 25 milionů hráčů, přičemž 15 milionů jich bylo na Steamu a 10 milionů na Xboxu, postupně se však humbuk kolem nečekaného úspěchu začal utichat. Jak si lze povšimnout v grafech a statistikách hry na SteamDB, od půlky února, kdy hra dosahovala ještě kolem 500 tisíc souběžně hrajících hráčů, začal tento počet klesat, přičemž na začátku března už šlo jen o přibližně 200 tisíc hráčů. V průběhu měsíce se nicméně číslo dostalo až na těch současných 60 až 70 tisíc.

Je dost možné, že Palworld později v plné verzi už nedosáhne na taková čísla, jeho famózní start a úspěch mu každopádně nikdo upřít nemůže. Jak již bylo zmíněno, hra zatím vyšla pouze v early access, čili do budoucna na hráče čeká ještě celá řada novinek a aktualizací, které je mohou nalákat zpět. Navíc se hodí podotknout, že Palworld není live service hrou, tudíž v současnosti hráče nic nenutí, aby se přihlašovali dennodenně, aby jim nic neuniklo. Samotná čísla sice působí zdrcujícím dojmem, ale dalo se to očekávat. A pomineme-li včerejší aprílový žertík s dating simulátorem, vývojáři z Pocketpair v nadcházející aktualizaci kupříkladu rozšíří možnosti stavění.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru