The Witcher (Nová sága), CD Projekt, Hlavní scenárista Zaklínače 4 by se rád podíval do Wyzimy

Hlavní scenárista Zaklínače 4 by se rád podíval do Wyzimy

Zasazení nové zaklínačské hry prozatím neznáme, nabízí se však i návštěva již známých míst

Zdroj: CD Projekt RED
6. 12. 2022
Název: The Witcher (Nová sága) Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Stejně, jako si polský CD Projekt nemůže stěžovat na nedostatek práce, nechybí mu ani pozornost médií a hráčů, ale zatímco se můžeme už příští týden těšit na next-gen update Zaklínače 3, další projekty mohou být ještě roky vzdálené. Přesto se kolem nich v tuto chvíli objevuje překvapivě dost informací, ačkoli jde jen o drobnosti, útržky a náznaky, které ke škodě věci zůstávají mnohdy bohužel i značně neurčité. Něco málo se nicméně objevuje i k novému dílu zaklínačské ságy, i když už nemusí být zaměřená na Geralta.

Po prvních konkrétnějších informacích o remaku Zaklínače (Canis Majoris) došlo konečně i na projekt s označením Polaris, který odstartuje úplně novou sérii. Minulý týden jsme se dozvěděli, že k vydání remaku dojde právě až po začátku nové hlavní ságy, přičemž je důvodem i využití některých společných technologií. To dává dává jasně najevo, že je předělávka úplně prvního dílu Zaklínače vzdálena ještě celou řadu let, už jen proto, že vývojáři dosud ani nenaznačili, kdy by mohl Polaris vyjít. Na druhou stranu už ale ústy jednoho z vývojářů, jenž se stará o příběh nové série, přichází drobné náznaky, kam bychom se ve hře mohli vydat a jakým směrem by byl příběh orientován.

Čeká nás návrat do Wyzimy?

Web GamesRadar si k rozhovoru pozval Philippa Webera, který v CD Projektu roky působil jako designér úkolů u Zaklínače 3 a Cyberpunku 2077, až se nakonec vypracoval do seniorní pozice. U projektu Polaris má působit na pozici odpovědné osoby pro příběhovou kampaň, takže je jedním z nejpovolanějších, kdo by mohl o ději něco vyzradit. Během rozhovoru navíc došlo i na přímou otázku ohledně zasazení nové hry, leč Weber nebyl úplně konkrétní. Vývojář odpovídal na otázku, kde by si on sám přál, aby se nová hra odehrávala, a jako takové místo určil Wyzimu.

„Opravdu rád bych se vrátil do Temerie a Wyzimy a podíval se, jak to tam vypadá nyní.“

Weber svou reakci popsal jako diplomatickou, ale jen těžko bychom ji mohli označit za lživou. Rád by zavítal na v sérii již známé místo, ale dlouho přehlížené. „Opravdu rád bych se vrátil do Temerie a Wyzimy a podíval se, jak to tam vypadá nyní,“ řekl Weber GamesRadaru. Právě z toho důvodu je rád, že se CD Projekt pustil do remaku Zaklínače, nicméně podle samotného GamesRadaru se Weber na remaku nepodílí a označuje ho jako vedoucího vývojáře zodpovědného za příběh právě Zaklínače 4. Po návratu do Wyzimy touží i řada fanoušků, kteří již v době vydání Zaklínače 3 řešili možnost, zda by se do hlavního města Temerie nemohli podívat v některém z tehdy plánovaných rozšíření hry. Tak se ovšem nestalo.

The Witcher (Nová sága), CD Projekt, Hlavní scenárista Zaklínače 4 by se rád podíval do Wyzimy

Zápis v deníku:

Pokud nejste znalí knižní předlohy nebo prvního dílu hry, Wyzima je hlavním městem Temerie a sídlem krále Foltesta. Zároveň je hlavním dějištěm prvního Zaklínače, přičemž se většina hry odehrává právě ve městě nebo jeho blízkém okolí. Ve druhém díle se Wyzima coby lokace vůbec neobjeví, přesněji řečeno je pouze zmíněna zápisem v deníku, a ve třetím máme možnost navštívit pouze královský palác, ale tím Geraltova návštěva Wyzimy končí.

V souvislosti s okolnostmi projektů Canis Majoris a Polaris, tedy remaku a čtvrtého Zaklínače, by nicméně využití Wyzimy mohlo dávat smysl. Jak už bylo zmíněno výše, remake vyjde až po čtvrtém díle, obě hry budou spojovat některé technologie a remake využije toho, co už vytvořila a připravila čtyřka. To by se ovšem teoreticky mohlo týkat i Wyzimy, respektive vybudované lokace. Do Wyzimy se samozřejmě podíváme, neboť bude nedílnou součástí remaku, ale zároveň by se nabízela i možnost nahlédnout na to, jak se Wyzima změnila, o čemž mluvil sám Weber. Kdo ví, třeba během čtvrtého dílu do Wyzimy zavítáme, jen v jiné době. Ale do zveřejnění konkrétnějších oficiálních informací, natožpak do vydání, půjde stále jen o zbožné přání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru