Zaklínač (remake), CD Projekt Red, Remake Zaklínače vyjde až po Zaklínači 4

Remake Zaklínače vyjde až po Zaklínači 4

Vydání je vzdáleno ještě řadu let. Důvodem je i využití stejných technologií jako v nové hře

Zdroj: CD Projekt
2. 12. 2022
Název: Zaklínač (remake) Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Minulý týden jsme se z prezentace, kterou společnost CD Projekt vypracovala pro investory, dozvěděli řadu zajímavých věcí o projektech, na nichž vývojáři pracují. Mimo jiné bylo potvrzeno, že remake Zaklínače nabídne plně otevřený svět, čímž se bude značně lišit od své původní hry. Navíc moc dobře víme, že nepůjde o jedinou změnu, k nimž dojde i na poli hratelnosti nebo vyprávění. Takové velké změny nicméně potřebují čas, a právě toho si chtějí vývojáři z CD Projektu vzít víc než dostatečně. Nově se dozvídáme, že reimaginace prvního Zaklínače skutečně dorazí až za notnou řádku let. Konkrétně až po vydání nového Zaklínače.

Tato informace tentokrát nevychází z již zmíněné prezentace, nýbrž ze záznamu „audio webcastu“ s investory. V něm padne otázka na časovou osu, jakou má studio pro své nadcházející tituly naplánovanou, a na vydání právě remaku, respektive zda vyjde před, nebo naopak po některém z dalších titulů. Na tuto otázku odpověděl generální ředitel CD Projekt Red Adam Kiciński v tom smyslu, že remake vyjde až po čtvrtém díle série. Přesněji řečeno zmiňuje projekt „Polaris“, což je označení právě pro Zaklínače 4 či zkrátka start nové série zaklínačských her.

Podle Kicińského by totiž měl remake, jinak známý také jako „Canis Majoris“, využívat něco z projektu Polaris. „Myslíme si, že remake bude z velké části založen na technologiích Polarisu. Bude tedy částečně vyvíjen souběžně s Polarisem,“ řekl Kiciński. Uvedení projektu Polaris, tedy Zaklínače 4 na trh však bude zároveň znamenat, že budou ony technologie již hotovy a připraveny pro využití i v samotném remaku. Nutno však dodat, že v tuto chvíli zatím nemáme jediný náznak, kdy by mohl nový Zaklínač dorazit.

Nový Zaklínač (Polaris) byl oznámen letos v březnu a zatím o něm bohužel rovněž mnoho nevíme. Tento nový příběh by však neměl skončit jen u jediné hry a CD Projekt podle všeho počítá i s dalšími díly. Remake Zaklínače (Canis Majoris) byl oznámen na konci letošního října, přičemž už tušíme, že se jeho vydání v dohledné době opravdu nedočkáme. Těžko soudit, v jaké fázi pre-produkce je nyní Polaris, ale už jen samotná potřeba jeho dokončení naznačuje, že vydání remaku se v dohledné době nedočkáme.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru