Shadows of the Damned

Suda by rád udělal pokračování Shadows of the Damned

U chystaného remasteru zůstat nemusí. Oblíbené postavy by se mohly v budoucnu vrátit

Zdroj: Grasshopper Manufacture
1. 9. 2023

Japonský vývojář Goiči Suda známý také jako Suda51 založil a vede studio Grasshopper Manufacture. To je podepsané pod celou řadou zajímavých her a od roku 2021 patří čínské společnosti NetEase. Suda mimo jiné spoluvytvořil dvě mé velice oblíbené hry – Shadows of the Damned z roku 2011 a Lollipop Chainsaw z roku 2012 – které se mají v dohledné době dočkat vylepšených verzí. S novou verzí Lollipop Chainsaw s podtitulem RePOP, která vyjde příští rok, nemá podle všeho Suda bohužel nic společného. Podílí se ale na remasteru Shadows of the Damned, který byl oznámen letos v červnu. U něj ale nemusí zůstat, jak už jsme dříve spekulovali.

Goiči Suda v rozhovoru pro magazín Video Games Chronicle prohlásil, že by rád udělal novou hru s postavami z Shadows of the Damned. Bez omezení, která si svého času vyžádala společnost Electronic Arts jako vydavatel. A ideálně znovu s autorem Resident Evilu Šindžim Mikamim, který letos v únoru oznámil, že opustí svoje studio Tango Gameworks. Ten se podílel už na původní verzi Shadows of the Damned. Tahle lechtivá pikantní a lehce hororová akce přitom měla na palubě ještě třetí velkou personu, a tou byl dvorní skladatel Silent Hillu Akira Jamaoka, který se postaral o soundtrack.

Kvůli sporům s EA ale musel u jinak odvážné a zajímavé hry Suda v lecčems ustoupit nebo pozměnit své plány. Slevil ze své původní vize, a proto magazín VGC zajímalo, zda může některé své původní nápady uplatnit u remasteru. To se nicméně nestane a vylepšená verze se bude zakládat na obsahu originálu. Doufá ale, že tyto věci využije alespoň zčásti u budoucího projektu. “Kdybychom měli vytvořit Shadows of the Damned tak, jak jsem původně plánoval, a použít všechny nápady, které jsem chtěl původně použít, museli bychom vlastně celou hru od základu předělat,” uvedl Suda.

Na přímou otázku, zda by rád udělal pokračování Shadows of the Damned, Suda odpověděl, že ano, protože má opravdu rád postavy Garcii, Johnsona a Fleminga.

Takže nakonec to podle něj bude věrný remaster původní hry, jen její podoba vylepšená. Jak se Suda doufá, jednou snad bude moci použít původní nápady, které nashromáždil. A možná tak někdy vznikne podle něj něco, co bude bližší jeho původní vizi. Na přímou otázku, zda by rád udělal pokračování Shadows of the Damned, odpověděl, že ano, protože má opravdu rád postavy Garcii, Johnsona a Fleminga. Nemá prý nic konkrétního, ale rád by remaster použil jako odrazový můstek pro osvěžení těchto postav a snad pro ně i našel nový smysl.

“Může to být pokračování nebo jiná budoucí hra, ale chci tyhle postavy použít volněji,” připouští. A Suda by podle svých slov u takového projektu přivítal i pomoc Mikamiho, pokud by to bylo možné. Magazín VGC také upozornil, že Šindži Mikami se ve studiu Grasshopper skutečně před pár týdny stavil, ale to samozřejmě mohla být jen zdvořilostní návštěva, která nic nenaznačuje. Studio Grasshopper vlastní značku Shadows of the Damned, i když původní hru vydávali EA

Více o Shadows of the Damned najdete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru