Fortnite, Epic Games, Fortnite přidává mód bez stavění jako stálý herní režim

Fortnite přidává mód bez stavění jako stálý herní režim

Informace od dataminerů se potvrdily. Zero Build battle royale zůstane ve hře natrvalo

Zdroj: Epic Games
30. 3. 2022
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Jednou z nejvýraznějších novinek aktuální sezóny ve Fortnite je absence stavění v základním herním módu. Pro někoho výhoda, pro někoho nepřípustný zásah do DNA celé hry. Ať už se ale stavíte na kteroukoliv ze stran téhle barikády, potvrzují se slova insiderů z minulého týdne a všichni mohou zůstat v klidu. Lidé z Epic Games se totiž skutečně rozhodli zařadit tzv. Zero Build battle royale do stálé nabídky hry a nabízí jej jako alternativu pro všechny, koho bleskurychlá stavba věží a nejrůznějších krytů obtěžovala nebo už jednoduše nebavila.

Informace se objevila v průběhu včerejšího večera nejprve na sociálních sítích, kde byla doplněna také výbušným trailerem, a následně došlo i ke zveřejnění krátkého článku, který shrnuje to nejpodstatnější. Režim Zero Build je už ve hře dostupný, stačí si v nabídce Discover před spuštěním hry zvolit tuto herní variantu a vybrat, zda chcete hrát sami, nebo s dalšími hráči ve skupině. I to ostatně zmiňoval insider Twea minulý týden a je vidět, že vývojáři už patrně ani nepotřebovali cokoliv skrývat.

V Zero Build se budete muset spoléhat na přirozené či již existující kryty, rychleji mezi nimi přebíhat a dobíjet si Overshield

Lidé z Epic Games nicméně podtrhují, že vyškrtnutí stavění mění celkové pojetí hry, ze které se v režimu Zero Build stává ještě zběsilejší akce, v níž naleznete jen minimum krytí. Tedy, bavíme-li se o otevřených prostranstvích, které je jinak možné rychle zaplnit obligátními věžemi, a to nejen pro krytí, ale také pro výškovou výhodu. V tomto případě se tak budete muset spoléhat na přirozené či již existující kryty, rychleji mezi nimi přebíhat a dobíjet si Overshield, který se rázem stává hlavním prvkem vaší obrany a cestou k přežití až do závěrečných bojů.

Jinak by se na hře nemělo nic dalšího měnit a jediné, co vývojáři nekomentují, je doba, po kterou bude režim dostupný. Vzhledem k tomu, že u něj ale není uvedena žádná informace o limitu, hádáme, že Zero Build se stává nedílnou součástí hry a prostředkem, jak k ní přilákat i další hráče.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru