Fortnite, Epic Games, Zdá se, že mód bez stavění ve hře Fortnite zůstane

Zdá se, že mód bez stavění ve hře Fortnite zůstane

Insideři tvrdí, že se informace nachází v datech hry. Režim se jmenuje No Build Battle Royale

Zdroj: Epic Games
24. 3. 2022
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Jak už pravděpodobně víte, se startem nové sezóny zmizelo ze hry Fortnite stavění. Typický prvek, kterým se úspěšný battle royale Epic Games lišil od ostatních, mnozí hráči považovali za tu nejlepší věc, v průběhu let se nicméně ozvali i ti, kdo právě onu nutnost rychle přepínat mezi bojem a stavbou řadí k hlavním důvodům, proč si Fortnite nikdy nezahrají. Nikdo ovšem v tuto chvíli neví, co má přesně Epic Games za lubem a kolem výpadku tak důležitého prvku běží masivní vlna spekulací. Jde o časově omezený mód? Nebo snad zásadní změna, kterou se vývojáři rozhodli předem nijak důkladně neoznamovat? Částečnou odpověď přináší insideří, kteří podrobili hloubkovému pátrání aktualizované soubory hry a přichází s tvrzením, že tzv. No Build Battle Royale ve hře zůstane na stálo.

Rozruch mezi fanoušky hry Fortnite vzbudil příspěvek na twitterovém účtu Twea – Fortnite Leaks, který tvrdí, že po uplynutí osmi dní se z nové časově omezené herní varianty stane stabilní součástí Fortnitu, a to nejen v režimu pro jednoho hráče, jak je vidět na obrázku. Existují přirozeně i další módy pro více hráčů a Twea je považuje za naprostou jistotu. Je ale nutné samozřejmě nakládat s informací jako se spekulací a počkat do 28. března, kdy by měla vypršet ona zmiňovaná 8denní lhůta.

Další, kdo na možnou změnu herní nabídky upozorňuje, je insider Hypex, který nad rámec zmiňovaného zjištění dodává ještě nové texty s tipy. Objevují se v nich totiž formulace typu: „V módech, kde je stavba povolena…,“ což opět naznačuje možnost volby. Ve skutečnosti by to ale nebylo velké překvapení, resp. by nešlo o až tak velký poprask, protože se zcela pochopitelně zdá, že půjde o volitelnou součást hry, nikoliv tvrdou změnu zaběhnutého systému, díky kterému se Fortnite proslavil.

Nakonec, o popisovaný mód je poměrně velký zájem a čekají se dlouhé fronty na připojení do hry. Pro vývojáře by proto bylo i z tohoto ohledu výhodné nestavěcí mód zachovat a přilákat i další hráče, kteří do této doby Fortnite přehlíželi. Nešlo by navíc ani o nějaké zpronevěření se předchozím zásadám, protože třeba takový Team Rumble začínal rovněž jako časově omezený mód, a nakonec je ve hře už déle než rok.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru