Fortnite přidává mód bez stavění jako stálý herní režim

Informace od dataminerů se potvrdily. Zero Build battle royale zůstane ve hře natrvalo

Zdroj: Epic Games
30. 3. 2022
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 7. 2017 Platformy: , , , , , , Žánr:

Jednou z nejvýraznějších novinek aktuální sezóny ve Fortnite je absence stavění v základním herním módu. Pro někoho výhoda, pro někoho nepřípustný zásah do DNA celé hry. Ať už se ale stavíte na kteroukoliv ze stran téhle barikády, potvrzují se slova insiderů z minulého týdne a všichni mohou zůstat v klidu. Lidé z Epic Games se totiž skutečně rozhodli zařadit tzv. Zero Build battle royale do stálé nabídky hry a nabízí jej jako alternativu pro všechny, koho bleskurychlá stavba věží a nejrůznějších krytů obtěžovala nebo už jednoduše nebavila.

Informace se objevila v průběhu včerejšího večera nejprve na sociálních sítích, kde byla doplněna také výbušným trailerem, a následně došlo i ke zveřejnění krátkého článku, který shrnuje to nejpodstatnější. Režim Zero Build je už ve hře dostupný, stačí si v nabídce Discover před spuštěním hry zvolit tuto herní variantu a vybrat, zda chcete hrát sami, nebo s dalšími hráči ve skupině. I to ostatně zmiňoval insider Twea minulý týden a je vidět, že vývojáři už patrně ani nepotřebovali cokoliv skrývat.

V Zero Build se budete muset spoléhat na přirozené či již existující kryty, rychleji mezi nimi přebíhat a dobíjet si Overshield

Lidé z Epic Games nicméně podtrhují, že vyškrtnutí stavění mění celkové pojetí hry, ze které se v režimu Zero Build stává ještě zběsilejší akce, v níž naleznete jen minimum krytí. Tedy, bavíme-li se o otevřených prostranstvích, které je jinak možné rychle zaplnit obligátními věžemi, a to nejen pro krytí, ale také pro výškovou výhodu. V tomto případě se tak budete muset spoléhat na přirozené či již existující kryty, rychleji mezi nimi přebíhat a dobíjet si Overshield, který se rázem stává hlavním prvkem vaší obrany a cestou k přežití až do závěrečných bojů.

Jinak by se na hře nemělo nic dalšího měnit a jediné, co vývojáři nekomentují, je doba, po kterou bude režim dostupný. Vzhledem k tomu, že u něj ale není uvedena žádná informace o limitu, hádáme, že Zero Build se stává nedílnou součástí hry a prostředkem, jak k ní přilákat i další hráče.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru