Evropská unie schválila akvizici Activision Blizzard

Evropská unie schválila akvizici Activision Blizzard

Microsoft si připsal důležitý úspěch. Oplátkou musel nabídnout ústupky ohledně cloudu

Zdroj: Microsoft / koláž, Vortex
15. 5. 2023

Ačkoli Microsoft utrpěl v souvislosti s akvizicí Activision Blizzard porážku ve Velké Británii, na jiné významné frontě se mu nyní zadařilo. Po neoficiálních zprávách a tvrzení řady analytiků přišlo oficiální oznámení o výsledku na evropské půdě. Regulační orgány Evropské unie dohodu o akvizici schválily, Microsoft se však musel zavázat ke splnění několika podmínek, díky nimž nebude tento významný obchod riskem pro hospodářskou soutěž.

Ze zveřejněného dokumentu se dozvídáme, že Evropská unie podobně jako Velká Británie vyjádřila některé obavy z převzetí Activision Blizzard Microsoftem, Evropská komise však nakonec přistoupila na ústupky, s nimiž Microsoft přišel. Mezi ně patří úprava licenčních dohod souvisejících s cloudem a uzavření desetileté smlouvy s konkurenčními společnostmi, mezi něž patří Nvidia nebo Nintendo. Právě kvůli cloudu dohoda ve Velké Británii narazila. Co se týče konzolového hraní, zde se komise neobává komplikací ani za předpokladu, že by Microsoft odepřel Sony hry od Activision, například často probírané Call of Duty.

„Videohry přitahují miliardy uživatelů po celém světě. V takto rychle rostoucím a dynamickém odvětví je nezbytné chránit hospodářskou soutěž a inovace,“ prohlásila Margrethe Vestager, evropská komisařka pro hospodářskou soutěž. „Závazky nabídnuté společností Microsoft poprvé umožní streamování her v rámci všech cloudových streamovacích služeb, což zvýší konkurenci a příležitosti k růstu,“ dodala k ústupkům, k nimž se Microsoft zavázal. Na jejich plnění bude pod dohledem Komise dohlížet nezávislý správce. Běhen průzkumu v rámci šetření již došlo k uzavření některých smluv a někteří poskytovatelé se v této věci vyjádřili pozitivně. K celkovému vítězství je to ale ještě daleko.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru