Earthworm Jim se kromě nové hry dočká i seriálu

Slavný hrdina z devadesátých let se vrací a chce už podruhé dobýt také televizní obrazovky

Zdroj: Interplay
19. 11. 2021

Populární série Earthworm Jim se má v budoucnu dočkat nové hry, která dorazí exkluzivně na retro konzoli Intellivision Amico a dělají na ní někteří z původních vývojářů. Přesto zatím budí značné rozpaky. Pokud sledujete a čtete Vortex pravidelně, není to pro vás žádná novinka. Teď jsme se ale dozvěděli, že se značka dočká i nového seriálu Earthworm Jim: Beyond the Groovy. A záměrně říkám nového, protože to není první Jimův výlet do televize. Už v polovině devadesátých let vznikl třiadvacetidílný seriál, ale o tom až později. Teď se zahledíme do budoucnosti.

Společnost Interplay, která stále vlastní práva na tuto značku, se spojila s Agency for the Performing Arts a čeká nás další bláznivá vědeckofantastická výprava, která bude zjevně plná humoru. Autoři nás lákají na excentrické padouchy, nové tváře a absurdní a nepřátelskou galaxii. Interplay za tímto účelem založil novou filmovou a televizní divizi a vede ji scénárista a producent Michel K Parandi. Věří přitom, že tento vesmír skýtá obrovský potenciál.

Seriál už má spuštěný oficiální web a hlavně se můžete podívat na první upoutávku v podobě exkluzivního rozhovoru s Jimem, který slibuje nejen poměrně pěknou stylizaci, ale především spoustu laskavého humoru. Nevím, zda se vám trefí do vkusu, ale já mám takový druh legrace opravdu rád. Zatím není jasné, kde se bude novinka vysílat.

První seriálová adaptace měla premiéru v roce 1995, už rok po první hře z této série. Běžela dvě sezóny a hlas hlavnímu hrdinovi propůjčil Dan Castellaneta, kterého proslavila role Homera Simpsona a dalších postav z tohoto seriálu. Seriál Earthworm Jim se dočkal dobrého přijetí a některé z jeho postav se později objevily také v dalších hrách. Ostatně podívejte se na video z původní seriálu, abyste měli představu, jak se obě adaptace liší.

Značka Earthworm Jim se zrodila v roce 1994. Akční plošinovka byla na vrcholu popularity v devadesátých letech a dočkala se řady pokračování a později také vylepšených verzí. O novém dílu se mluví od roku 2008, ale v roce 2019 bylo oznámeno, že čtyřka vyjde exkluzivně na Intellivision Amico. Uvidíme, co z další hry nakonec vyleze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím