Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 po updatu využije maximum vašeho CPU

Cyberpunk 2077 po updatu využije maximum vašeho CPU

Programátor mluví o 90procentním zatížení všech jader. Využijeme všechno, co máte, říká

Zdroj: CD Projekt
12. 9. 2023
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Cyberpunk 2077 od polských vývojářů z CD Projektu RED se 26. září dočká svého jediného příběhového rozšíření. Phantom Liberty slibuje řadu novinek, včetně čtvrtě Dogtown a zbrusu nového příběhu s potenciálem ovlivnit konec celé hry, součástí ale budou i mnohá technická vylepšení. K velké části z nich se hráči dostanou bezplatně prostřednictvím updatu na verzi 2.0, jak jsme vás informovali minulý týden, nyní však přichází upozornění od programátora Filipa Pierścińského ohledně očekávaného vytížení hardwaru počítače. Jednoduše řečeno, vývojáři nad rámec všech změn a novinek mohutně optimalizovali nakládání s prostředky procesoru a výsledkem je očekávaná maximální zátěž celého CPU a jeho jader. Kvůli tomu hrozí, že se bude počítač přehřívat, nemá-li stoprocentně vyladěné chlazení, a právě na to by se měli v nadcházejících dnech hráči soustředit.

„Před vydáním Cyberpunku 2077 2.0 a Phantom Liberty zkontrolujte stav chladicího systému vašeho PC. Použijeme všechno, co máte, takže očekáváme 90% zátěž vašeho CPU na všech 8 jádrech,“ napsal Pierściński na Twitter. Jako vhodný nástroj pro kontrolu stavu vašeho počítače pak doporučil Cinebench, kterým můžete PC otestovat už nyní a nepouštět se do oprav či optimalizace až poté, kdy bude update nebo rozšíření k dispozici. Na dotaz, zda bude hra takovou zátěž vykazovat neustále jako právě Cinebench během testu, však programátor samozřejmě odpověděl, že nikoliv. „Pořád ale můžete narazit na problémy s přehříváním, pokud nemáte dostatečné chlazení,“ dodal programátor s poznámkou, že kvůli příliš vysoké teplotě nemusí hra běžet optimálně, případně může i spadnout.

V několika odpovědích na dotazy hráčů pak Pierściński rovněž potvrdil, že hráči už nebudou muset využívat žádné modifikace nebo vlastní editování spouštěcího souboru hry, aby došlo k plnému využití všech jader procesoru a jeho vláken. Vývojáři zapracovali na tom, aby hra opravdu využila „všechno, co máte k dispozici“, takže i v tomto ohledu by se mohlo fungování hry zlepšit. Jak, to začneme zjišťovat až za pár dní, očekáváme ale, že vydání updatu 2.0 a následně i rozšíření bude vrcholem toho, co může Cyberpunk 2077 hráčům nabídnout. Pokud ne, nikdo se už ke hře příliš vracet nebude, jak uvedli sami zástupci společnosti CD Projektu. Phantom Liberty orámuje veškerou obsahovou podporu a zájem něco dalšího se hrou dělat, nikoliv však kvůli tomu, že by vývojáři nechtěli, ale jednoduše proto, že se už přesouvají k dalším projektům.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru