Cyberpunk 2077, CD Projekt, CD Projekt vyjasňuje, jak vylepší Cyberpunk 2077

CD Projekt vyjasňuje, jak vylepší Cyberpunk 2077

Některé prvky budou pro všechny zdarma, jiné přinese rozšíření Phantom Liberty

Zdroj: CD Projekt
5. 9. 2023
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Ačkoliv se vývojáři z CD Projektu na konto novinek a změn v Cyberpunku 2077 vyjadřovali už před několika měsíci, blížící se vydání datadisku Phantom Liberty je příležitostí k rekapitulaci. Ostatně, mnoho hráčů nemuselo zprávu z června zachytit a vývojáři mohli své plány mírně upravit, proto zveřejnili přehlednou infografiku, z níž je jasně patrné, že zkrátka nepřijdou ani ti, kdo si Phantom Liberty kupovat neplánují.

Zdroj: CD Projekt

Předně, informace se týkají všech verzí, na které vychází Phantom Liberty, tedy PC, Xbox Series a PlayStation 5. Jak už vývojáři před časem uvedli, datadisk na předchozí generaci konzolí nevychází a od updatu na verzi 1.6 se už na PS4 a Xbox One nemění ani základní hra. Není proto téměř žádná šance, že by CD Projekt své stanovisko změnil a něco z novinek přeci jen implementoval, což už ale na druhou stranu hráči podle dosavadních reakcí stačili vstřebat.

Teď už ale pojďme k jednotlivým vylepšením, nejprve k těm, které budou zdarma pro všechny.Vývojáři už během Gamescomu připomínali přepracovaný systém skillů a perků, stejně jako nový cyberware. Změny mají být tak zásadní, že by se mělo vyplatit rozehrát celou hru znovu, z našeho hraní Phantom Liberty na německém veletrhu jsme ale nedokázali vypozorovat žádné detaily, takže tuto informaci zatím neumíme posoudit. Další vylepšení se týkají soubojů, ať už ve smyslu lepší umělé inteligence nebo možnosti užít si pořádně akční honičky. Nejen na ty pak bude umět lépe reagovat policejní sbor Night City, který byl po uvedení hry podroben ostré kritice, ale s dalším updaty se chování policie výrazně zlepšovalo. Poslední věci, které CD Projekt zmiňuje, jsou spíš drobnosti, ve výsledku by ale mohly pozitivně ovlivnit celý zážitek z hraní – jde o nové rádiové stanice, vylepšené uživatelské rozhraní a další změny týkající se předmětů, systému krádeží a craftingu.

Co se týče Phantom Liberty, tady už vývojáři přirozeně tlačí na obsah, ukotvený v nové čtvrti – Dogtownu. Tam na vás samozřejmě čeká nový příběh a plejáda postav, na které jste v základní hře dosud nenarazili, včetně prezidentky nebo agenta FIA Solomna Reeda v podání herce Idrise Elby. Součástí datadisku pak budou také vedlejší úkoly a nekonečné dynamické události, ke kterým se budete moci přimotat během vašeho korzování napříč Night City. Vývojáři slibují rovněž nové schopnosti, přes stovku předmětů, čítajících zbraně, cyberware, auta nebo oblečení a dojde také na zvýšení maximální úrovně na 60. Specialitkou pak mají být i raketomety umístněné na vozidlech pro ještě zběsilejší zážitek z honiček a soubojů s protivníky nebo policisty. Za připomenutí pak stojí, že příběh Phantom Liberty se odehrává ještě před koncem základní hry, nicméně vývojáři naznačili skrze postavu Songbird – netrunnerku pracující pro prezidentku NUSA – že by datadisk mohl přijít s novým koncem. To vše proto, že si má být Songbird vědoma čipu, který nosí V v hlavě, a je tudíž možné, že s ním bude umět něco udělat.

Phantom Liberty vychází 26. září, update na verzi 2.0 dorazí v zatím neurčeném termínu ještě před uvedením datadisku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru