Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 je díky verzi 2.0 opět na vzestupu

Cyberpunk 2077 je díky verzi 2.0 opět na vzestupu

Ještě před vydáním Phantom Liberty jenom na Steamu přilákal více než 160 tisíc hráčů

Zdroj: CD Projekt
25. 9. 2023
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Ano, Cyberpunk 2077 to v době vydání neměl snadné a mnoho hráčů nad ním zlomilo hůl, i když se později hra dostala do hratelného stavu, ale stejně tak obdržela i další aktualizace, opravy a úpravy. Definitivní vykoupení mělo přijít s rozšířením Phantom Liberty a také bezplatnou aktualizací 2.0, jež měla základní hru výrazně proměnit a připravit hráčům v podstatě nový zážitek a zkušenost z hraní. Zatímco na vydání Phantom Liberty prozatím čekáme, přičemž na něj dojde již zítra, verze 2.0 je venku od čtvrtka 21. září a hráči jsou nadmíru spokojeni. To dokazuje příliv nových recenzí, ohlasy na sociálních sítích a fórech, ale také statistiky a čísla ze Steamu, které shromažďuje databáze SteamDB.

Cyberpunk 2077 se může navzdory všem problémům, které jej sužovaly, chlubit při vydání 10. prosince 2020 výbornými čísly, kdy hra jenom na Steamu zaznamenala maximum přes 1 milion hráčů. K tomu je pak samozřejmě nutno brát v potaz, že neznáme čísla z konzolí, ale ani z Epic Games Storu a GOGu. Poté čísla začala padat, což není na singleplayerový titul příliš překvapivé, nicméně už v únoru 2021 spadlo maximum na Steamu pod 50 tisíc a příliš jej nezvedly ani pozdější aktualizace. Výrazný skok byl zaznamenán v září a říjnu minulého roku, kdy vyšel update 1.6, který byl mimochodem nazván Edgerunners Update a mimo různých úprav těžil i z popularity tehdy uvedeného stejnojmenného anime seriálu na Netflixu. Tehdy maximum překonalo stotisícovou hranici, na níž se nyní s verzí 2.0 hra opět vrací, přičemž včera maximum činilo 169 711 hráčů – to je nejvyšší zaznamenaný počet hned po prosinci 2020 a lednu 2021. A dá se očekávat, že vydání Phantom Liberty tato čísla ještě podpoří.

Při vydání hry se často rozebíralo, co všechno vývojáři slíbili a bohužel nedodrželi, ačkoli šlo pro mnohé o stále skvělou hru. Zdá se však, že tentokrát o plané sliby skutečně nešlo. Na Redditu hry se den po vydání spustila vydatná diskuze, v níž si hráči sdělují své dojmy a pochvalují většinu toho, co nová verze 2.0 nabízí. Objevují se názory typu, že je hra 10x lepší než při vydání, že pocitově hrají úplně jiný či nový titul, hezčí a realističtější, nebo si pochvalují nové mise pro NCPD. Jsou ovšem tací, kteří smutní kvůli svým zmizelým věcem, například tisícovkách uschovaných granátů. Není tedy divu, že CR Projekt doporučoval začít úplně novou hru, aby mohli hráči zaznamenat a užít si vše nové, co jim vývojáři v rámci své usilovné práce nachystali. Cyberpunk 2077 v očích řady hráčů a fanoušků konečně naplnil svůj potenciál a stal se tou hrou, jež byla prezentována před vydáním. Uvidíme, jak bude přijato Phantom Liberty, ale dle dosavadních recenzí zaznamená s největší pravděpodobností úspěch i mezi hráči. Doufejme ale, že příští počin od CD Projektu nebude potřebovat na dosažení svého potenciálu téměř tři roky.

Rozšíření Cyberpunk 2077: Phantom Liberty vychází již zítra, 26. září. Naši recenzi si můžete přečíst zde, případně zhlédnout níže.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru