CD Projekt je plně oddaný pokračování Cyberpunku

CD Projekt je plně oddaný pokračování Cyberpunku

Také nová zaklínačská sága se dočká více dílů. Vylepšení pro trojku vyjde koncem roku

Zdroj: CD Projekt RED
8. 9. 2022

Vývojáři z CD Projektu na sebe před několika dny strhli pozornost prostřednictvím dalšího dílu jejich pořadu Night City Wire. V něm promluvili nejen o blížícím se seriálu Edgerunners, ale také o novém updatu pro Cyberpunk 2077 a rozšíření Phantom Liberty. Krátce po přenosu se však jedním z hlavních témat stala skutečnost, že CD Projekt RED už nebude nadále podporovat verzi pro konzole předchozí generace, což se netýká pouze zmíněného datadisku, ale také velkých updatů. A aby toho nebylo na hráče málo, CD Projekt rovněž potvrdil, že Phantom Liberty bude jediným velkým obsahovým rozšířením Cyberpunku 2077, i když jsme jich dříve očekávali víc. Všechny tyto okruhy se pak přirozeně staly předmětem diskuze vedení společnosti s investory na proběhnuvším brífinku k finančním výsledkům za uplynulý půlrok a od CD Projektu přišly další zajímavé odpovědi.

V první řadě, nepříjemná situace kolem Cyberpunku 2077, kterou se podařilo částečně urovnat až v nedávné době, nezměnila přesvědčení vývojářů, dál se značkou zabývat. Viceprezident Michał Nowakowski vysvětlil, že na vytvoření značky vynaložila společnost obrovské finanční i lidské úsilí a rozhodně chce s Cyberpunkem pracovat. Další „rozšíření“ tak dorazí v podobě budoucích titulů, jak bylo původně plánováno, a přijdou s novými příběhy i zážitky. „Stavíme na povedených věcech, které jsme [pro Cyberpunk 2077] vytvořili,“ řekl Nowakowski a doplnil, že další části Cyberpunku nemusí dorazit jen v podobě videoher. Nezacházel však k žádným konkrétním detailům, takže můžeme jen spekulovat, zda CD Projekt chystá po Edgerunners i další televizní či filmový projekt.

Během rozpravy s investory pak přirozeně došlo také na Zaklínače, jehož pokračování bylo oficiálně oznámeno v březnu a už na konci května se mluvilo o tom, že hra vstupuje do fáze předprodukce. To podle CEO společnosti Adama Kicińského platí i v tuto chvíli, hráči se ale podle jeho slov mohou rovněž těšit na víc her, které budou součástí nové ságy. „Přemýšlíme nad více než jedním dílem,“ řekl investorům a dodal, že momentálně není schopný říct, kolik jich ve výsledku bude. Právě proto, že je nová hra teprve na začátku svého vývojového cyklu, nejsou si vývojáři jistí, kolik pokračování budou potřebovat k tomu, aby odvyprávěli nový příběh. S ohledem na oblibu trilogií – kterou ale na druhou stranu narušuje třeba nový God of War – se však dá počítat s tím, že nová sága bude kopírovat tu původní.

Právě proto, že je nová hra teprve na začátku svého vývojového cyklu, nejsou si vývojáři jistí, kolik pokračování budou potřebovat.

A když už je o ní řeč, právě Zaklínač 3, který je v očích mnoha hráčů etalonem akčních RPG, stále čeká na svůj next-gen update. Ten by měl nicméně dorazit do konce letošního roku, i když pro něj vývojáři zatím nemají žádný konkrétní termín. Už dříve bylo naznačeno, že bez ohledu na odklad stihne next-gen verze rok 2022 a na tom se podle vyjádření vedení CD Projektu nic nezměnilo. Nesmíme však zapomínat, že odklad je s přihlédnutím k přípravě „pouhého“ next-gen patche monumentální, když jsme si hraní ve vyšším rozlišení nebo s kvalitnějšími texturami měli užívat už loni v období Vánoc. Odklad na druhé čtvrtletí roku 2022 pak byl možná nepříjemný, ale pořád ještě se dalo čekání snést, než CD Projekt odložil vývoj na neurčito, když přebral přípravu next-gen verze od Saber Interactive. Vývojáři už ale několikrát opakovali, že je update téměř hotový a jediné, co je zdržuje, je přebrání agendy a pochopitelně otestování všech aspektů, snad to tedy do letošních Vánoc stihnou.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru