První datadisk pro Cyberpunk 2077 vyjde příští rok

Dorazí jen na PC a nové konzole. Update 1.6 s obsahem ze seriálu Edgerunners vyšel dnes

Zdroj: CD Projekt RED
6. 9. 2022
Název hry: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 10. 12. 2020 Platformy: , , , , , Žánr: ,

Vývojáři z CD Projektu dnes věnovali necelou půlhodinku dalšímu dílu jejich komunitního pořadu Night City Wire, ve kterém postupně informovali o několika tématech. Prvním byl anime seriál Edgerunners, který už 13. září dorazí na Netflix. Dále došlo na nový update 1.6 pro Cyberpunk 2077, který vyšel dnes a přináší s sebou i obsah napojený na zmíněné anime. A v neposlední řadě se svého odhalení dočkalo první velké rozšíření Phantom Liberty, které dorazí v příštím roce i s postavou Johnnyho Silverhanda, což potvrdil sám Keanu Reeves, který mu propůjčil vzhled i hlas.

Začněme u datadisku – tedy velkém rozšíření v duchu expanzí pro Zaklínače 3. Vývojáři jej slibovali už dlouho, nepochybně s jeho uvedením zamával původně neuspokojivý stav hry a snahy vše opravit, ale nyní je už konečně na obzoru. Pro Phantom Liberty zatím vývojáři přiřknuli termín příštího roku, snad tedy nedojde na odklad a rozšíření skutečně dorazí. Co se týče jeho náplně, zhlédnout jsme mohli první teaser, který představil náležitě temnou tvář Night City a hlavně vývoj v příběhu hlavního hrdiny či hrdinky. „Já, V, čestně přísahám, že budu oddaně sloužit Novým Spojeným státům americkým,“ zazní ve videu spolu s odpovědí Johnnyho Silverhanda, který si nemyslí, že je to zrovna dobrý nápad. Zároveň také došlo na potvrzení, že se rozšíření bude odehrávat v úplně nové čtvrti, ale nutno podotknout, že vývojáři nám zatím neposkytli mnoho detailů.

Phantom Liberty bude dostupné jen pro PC, PlayStation 5, Xbox Series a také Stadii, hráči na předchozí generaci konzolí se datadisku nedočkají.

Během přenosu se objevil i sám Keanu Reeves, který potvrdil výše zmíněné a snažil se navnadit hráče na svou přítomnost. Ta by mohla fungovat a je rozhodně vítané, že vývojáři získali vytíženého herce i pro další spolupráci. S další informací vám ale patrně takovou radost neuděláme, protože Phantom Liberty bude dostupné jen pro PC, PlayStation 5, Xbox Series a také Stadii. Ano, čtete správně, hráči na předchozí generaci konzolí – PS4 a Xbox One – se datadisku nedočkají a velké rozdělení přichází i na další úrovni. Dnes vydaný update na verzi 1.6 je totiž posledním, kterého se hráči na starých konzolích dočkají a v budoucnu je už čekají jen servisní patche odstraňující ty nejvážnější chyby a problémy.

Update na verzi 1.6 vyšel dnes

Abychom byli konkrétní, update na verzi 1.6 přináší v první řadě obsah zaměřený na několikrát zmiňovaný seriál Edgerunners. Pokud jste očekávali, že budou do hry přidány tematické mise a budeme si tak moci některé ze seriálových situací prožít na vlastní kůži, jste vedle. I když vývojáři potvrdili, že seriál je kanonický, do hry zamířily jen kosmetické záležitosti, jako je bunda hlavního hrdiny seriálu nebo jeho zbraň. V poznámkách k updatu pak vývojáři ještě doplnili, že na hráče čeká několik dalších překvapení, které musí sami najít v Night City, nic velkého to ale ve výsledku není. Na druhou stranu, update není špatný ani sám o sobě a přináší několik zajímavých vylepšení, i když nedošlo na očekávaný režim New Game+, na který se prý vývojáři budou soustředit v některém z budoucích updatů.

Jako první vypichují vývojáři z CD Projektu RED nové vedlejší úkoly – jsou tři s tím, že dva z nich se odehrávají v Santo Domingo a poslední ve Watsonu. Hledejte fixery Reginu, El Capitana a Rogua, kteří by je pro vás měli mít po instalaci updatu připravené. Další důležitá věc se zaměřuje na vaše oblečení, pro které naleznete ve skříni ve vašem apartmánu nové možnosti. Ano, do hry konečně dorazila funkce transmog, takže si můžete vytvořit jakýkoliv outfit, aniž byste měnili celkové atributy výstroje, kterou jste si vybrali jako nejlepší, a volit z šesti slotů, kam si můžete oblečení uložit. Dále došlo na šest nových střelných zbraní, pět zbraní na blízko či možnost zahrnout do scény ve fotomódu také kočku Nibblse s několika pózami.

Akrádové minihry, cross-platform save a zářná budoucnost

Vývojáři rovněž přinesli možnost sdílet svou uloženou pozici napříč platformami, kde Cyberpunk 2077 hrajete, a podle všeho by měla platit univerzálně mezi všemi konzolemi a PC. Jediným limitem jsou regionální omezení, minimálně v jedné zemi by se vás ale neměly týkat. A pak je tu specialita v podobě hratelného arkádového kabinetu Roach Race, který je ve hře dostupný a můžete u něj zabít trochu času. Jde o jednoduchou zboku viděnou retro záležitost, v níž se snažíte s koněm vyhýbat nejrůznějším překážkám, a pokud by vám hraní přímo ve hře nestačilo, můžete si Roach Race stáhnout i samostatně na Android nebo iOS. Ano, už dnes, minihra je již k dispozici.

Tím se dostáváme na konec, podobně jako vývojáři při popisování detailů nového updatu, kde ještě padlo několik zmínek o vylepšeních, které do Cyberpunku 2077 dorazí později. Hodně zajímavě se tvářil příslib kompletního přepracování policie, pravděpodobně podle návrhů a přání hráčů, stejně jako honiček s ostatními vozy nebo souboje na blízko. Nepadl slib, že tohle všechno přinese update na verzi 1.7, už jen skutečnost, že se vývojáři zabývají těmito věcmi je ale poměrně povzbudivá.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru