Next-gen Zaklínač 3 vyjde koncem letošního roku

Projekt teď mají po Saberu na starost přímo původní autoři ze studia CD Projekt RED

Zdroj: CDP
19. 5. 2022
Název hry: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 5. 2015 Platformy: , , , , , Žánr:

Vývojáři ze studia CD Projekt RED oznámili, že next-gen verze Zaklínače 3 vyjde koncem letošního roku. Stane se tak někdy ve čtvrtém čtvrtletí. Toto oznámení autoři učinili při příležitosti sedmého výročí původní hry. Dalších podrobností jsme se ale v tuto chvíli nedočkali.

Alespoň stručně proto připomeneme, že PS5 a Xbox Series verzi, ale také vylepšenou PC verzi mělo původně na starost studio Saber Interactive, zodpovědné i za dřívější port na Switch, respektive jeho ruský tým. V dubnu byl ale projekt odložen na neurčito poté, co se vývoj přesunul přímo pod křídla CD Projektu, který oznámil, že bude potřebovat nějaký čas navíc, aby také zhodnotil, jak je práce daleko, a vše dotáhl do zdárného konce. Původně měla hra vyjít už loni a pak ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Jak se zdá, vývoj ale pokračuje zdárně, a CDP zřejmě už ví, že zdržení nebude tak velké, jak se fanoušci mohli původně obávat. To už ostatně tým před časem naznačil. Next-gen verze oznámená v září 2020 má nabídnout celou řadu vizuálních vylepšení, podporu ray tracingu nebo rychlejší nahrávání. Přibude rovněž nějaký blíže neupřesněný obsah inspirovaný seriálovou adaptací od Netflixu. Na upgradu ovšem nepracovala centrála Saberu, ale pobočka v ruském Petrohradu. Mezi fanoušky se spekulovalo, že přesun projektu domů do Polska může souviset s útokem Ruska na Ukrajinu, ale nikdo to oficiálně nepotvrdil.

Více podrobností o původním odkladu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru