Dragon’s Dogma II, Capcom, Brzy by mohly dorazit novinky o Dragon’s Dogma II

Brzy by mohly dorazit novinky o Dragon’s Dogma II

Saúdskoarabský regulační úřad oznámil, že hra prošla ratingem. Dočkáme se na TGA?

Zdroj: Capcom
16. 11. 2023
Název: Dragon’s Dogma II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 22. 3. 2024

Fanoušci RPG Dragon’s Dogma roky čekali na oznámení pokračování, kterého se nakonec dočkali loni v červnu u příležitosti 10. výročí. Společnost Capcom tehdy nebyla příliš sdílná, ale tím hlavním samozřejmě bylo, že na hru skutečně dojde. S informacemi to postupně bylo stále lepší a mnohé jsme se o hře dozvěděli především letos v září v rámci Tokyo Game Show, kde se hra ukázala v celé své kráse. Ani v tuto chvíli však není známo, kdy bychom se jí mohli dočkat, nově udělený rating ovšem naznačuje, že by novinky nemusely být příliš daleko.

Záznamy ratingových agentur jsou pravidelně zdrojem velice spolehlivých náznaků, které dřív nebo později vedou právě k oznámení dosud nepředstavených her či datům vydání, ačkoli samozřejmě nejde o oficiální informace. Dragon’s Dogma II prošlo v tomto případě zhodnocením v Saúdské Arábii, což dokonce na Twitteru uvedl sám tamní generální regulační úřad pro videohry (VGAR – التصنيف العمري للألعاب الإلكترونية) společně s obrázkem hry, oznámením přístupnosti 18+ a zmínkou o návratu po více než deseti letech. Samotný rating není příliš překvapivý, koneckonců stejné věkové doporučení se týkalo i prvního dílu. Bohužel se zdá, že není veřejně k dispozici žádný konkrétnější výpis, z něhož by se daly vyčíst další podrobnosti. Pokud však budeme samotný rating brát jako předzvěst blížících se novinek, je možné, že se jich dočkáme velice brzy. Nabízela by se samozřejmě poslední herní akce tohoto roku, jíž jsou The Game Awards, ale to jsou momentálně pouhé spekulace.

Dragon’s Dogma II je přímým pokračováním první hry z roku 2012 pro PlayStation 3 a Xbox 360, která o rok později obdržela i rozšířenou a vylepšenou verzi s podtitulem Dark Arisen. Hra v roce 2016 nakonec zavítala i na PC, v roce 2017 pak na PlayStation 4 a Xbox One a nakonec v roce 2019 i na Nintendo Switch. Příběh se začne odehrávat hluboko v podzemí ve věznici, kudy se nese Drakův hlas a povolává vyvoleného Arisena, aby naplnil osud a ujal se trůnu. Vývojáři znovu lákají na bohatý a pohlcující fantasy svět, uchvacující audiovizuální stránku, systém povolání, využívání různých druhů boje, zatímco hráče povzbuzují, aby zkoušeli různé přístupy a řešení střetů a situací. Na ukázku ze hry z letošní Tokyo Game Show se můžete podívat níže. Dragon’s Dogma II má každopádně namířeno na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru