Capcom oznámil Dragon’s Dogma II

Sice až po NE-E3 ve streamu k 10. výročí, ale sen fanoušků se přeci jen nakonec splnil

Zdroj: Capcom
17. 6. 2022
Název hry: Dragon’s Dogma II Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Spekulace a přání fanoušků se naplnila. Společnost Capcom v noci na dnešek oficiálně oznámila Dragon’s Dogma II. Stalo se tak během streamu k 10. výročí značky. Hra už je ve vývoji a Hideaki Icuno, který vedl i vývoj prvního dílu, se omluvil fanouškům, že je autoři nechali čekat tak dlouho. Všichni v týmu prý na pokračování tvrdě pracují. K projektu se vrací i další autoři originálu.

Zdroj: Capcom

Záplavy podrobností jsme se ale nedočkali. Autoři zveřejnili logo nové hry a v následujícím prohlášení ještě doplnili, že titul bude pohánět RE Engine. Tedy stejná technologie přímo od Capcomu, kterou využívají hry jako Street Fighter 6, Exoprimal, Pragmata, Devil May Cry 5 a hlavně titul ze série Resident Evil. Prvním byl RE7 z roku 2017.

Původní hra vyšla v roce 2012 na PS3 a Xboxu 360. Rozšířená verze s podtitulem Dark Arisen pak o rok později. V roce 2016 dorazila hra na PC a o v roce 2017 na konzole PS4 a Xbox One. Hráči na Switchi se dočkali v roce 2019. Loni na podzim Netflix uvolnil sedmidílnou animovanou sérii inspirovanou hrou.

Zmínky o Dragon’s Dogma II se objevovaly opakovaně. Třeba loni na podzim v nechvalně proslulém uniklém seznamu her ze služby GeForce Now. Příslušná data se ale objevila už o rok dřív po únik dat přímo z Capcomu. Také samotný vydavatel hned několikrát naznačil, že oživí některou ze svých starších značek.

V tuto chvíli neznáme datum vydání druhého dílu ani zamýšlené platformy. Na další podrobnosti si zjevně budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru