BioShock (film), BioShock prolomí prokletí herních filmů, tvrdí režisér

BioShock prolomí prokletí herních filmů, tvrdí režisér

Francis Lawrence se vyznal z lásky k námětu. Je to jedna z nejlepších her, říká otevřeně

Zdroj: Take-Two Interactive
15. 11. 2022
Název: BioShock (film)

Na začátku letošního roku zástupci Netflixu potvrdili, že se pouští do zfilmování hry BioShock. Adaptaci příběhově bohaté a místy poměrně složité videohry bude režírovat Francis Lawrence, který stojí například za sérií Hunger Games, na které demonstroval svojí schopnost přetavit jednu formu umění do jiné. Spolehnout se pak může na práci svého kolegy scenáristy Michaela Greena, který svůj cit pro vážné scény představil například v Loganovi, ale také na mnoha místech nového Blade Runnera 2049. Společně pracují na tom, aby snímek naplnil očekávání fanoušků a minimálně režisér věří, že to bude právě BioShock, který prolomí prokletí filmových adaptací videoher. Uvedl to v novém rozhovoru s redaktory magazínu Collider, kterým potvrdil, že původní látku miluje a herní sérii BioShock považuje za jednu z nejlepších, která kdy vznikla.

Důvod, proč Lawrence projektu BioShock věří, je jeho původní komplexita a bohatost příběhu. Hned vzápětí dodává, že BioShock je rovněž jednou z vizuálně nejunikátnějších her a právě obrazem skvěle doplňuje filosofické myšlenky a celkovou promyšlenost. „Spousta her může mít skvělý svět, skvělou hlavní postavu nebo vás může navnadit na skvělé kulisy. Nemají však takové myšlenky, váhu a závažnost, se kterými přichází právě BioShock,“ řekl Lawrence. Režisér si stejnou měrou pochvaluje také určitou podivnost žánrového spojení, které v sobě míchá vlivy dobového díla, s občasným hororem a pochopitelně i prvky sci-fi. „Je to jeden z těch skvělých mashupů a myslím, že to může být opravdu jedinečné, krásné a zábavné filmové dílo,“ věří režisér.

Co se týče scénáře, s Greenem, kterého Francis Lawrence označuje za svého dlouholetého přítele, už dali na papír všechny důležité body, sestavili osnovu, mají pochopitelně i silný závěr, a teď už zbývá jen všechno dostat na papír. Režisér proto věří, že pokud bude mít scenárista dostatek prostoru, času a podpory, může vzniknout unikátní dílo, které to na Netflixu konečně rozjede, což je v tuto chvíli ujištění, které hráči a fanoušci zřejmě potřebují slyšet. Když totiž bylo oznámeno, že film vzniká výlučně pro streamovací platformu, objevovaly se kritické ohlasy stran potenciálně nižší kvality výsledného snímku, bez ohledu na to, že i přímo pro Netflix vznikají povedené kousky. Snad tedy Lawrence nepřehání a BioShock bude takový, jaký si v souladu s předlohou vysnil.

Povzbudivé alespoň z našeho pohledu je, že režisér očividně zná původní látku velmi dobře a dokáže ji ocenit nejen jako námět pro svou budoucí práci, ale také jako člověk a umělec. Spolupráce s Netflixem by mu také podle vlastních slov mohla poskytnout značnou volnost, díky níž bude moci vytvořit věrný film bez nutného zásahu vedení filmového studia. Za sebou pak má údajně také mnoho rozhovorů s lidmi z Take-Two Interactive a především pak autory hry, včetně Kena Levina. Dá se tedy očekávat, že právě Levine má možnost do scénáře mluvit a zaručit se ze své pozice o to, aby nedošlo k dezinterpretaci původních myšlenek a nastolení takové atmosféry, kterou si podvodní svět Rapture zasluhuje.

Datum premiéry bohužel ještě nebylo stanoveno, ale vzhledem k tomu, že teprve vzniká scénář a natáčet se ještě nezačalo, jej přirozeně nemůžeme očekávat v dohledné době.

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru