BioShock (film), Netflix chystá film BioShock

Netflix chystá film BioShock

Nejde o první pokus natočit hollywoodskou adaptaci. Připravovala se už před 14 lety

Zdroj: 2K
16. 2. 2022
Název: BioShock (film)

Společnosti Netflix a Take-Two Interactive oznámily, že připravují filmovou adaptaci BioShocku. Doprovodný obrázek jasně naznačuje, že se vydáme do podmořského města Rapture. Podle magazínu The Hollywood Reporter se obchod připravoval skoro rok, ale zatím nevíme, kdo se projektu ujme v roli scenáristy nebo režiséra. Kromě jmenovaných společností u projektu figuruje coby producent také studio Vertigo Entertainment.

Protože novinek se nám zatím moc nedostává, stojí za připomenutí, že samozřejmě nejde o první pokus natočit film podle BioShocku. V květnu 2008 se Take-Two spojili s Universal Studios a oznámený snímek měl natočit Gore Verbinski (Piráti z Karibiku, Rango). Scénář chystal John Logan, který má na kontě hity jako Gladiátor, Letec nebo Skyfall. Hollywoodská adaptace měla dorazit do kin v roce 2010, ale kvůli obavám o vysoký rozpočet byla její příprava pozastavena.

Verbinski se pustil do Ranga a na křesle režiséra ho měl vystřídat Juan Carlos Fresnadillo, zatímco původní zamýšlený režisér zůstal v roli producenta. Na projektu se dál pracovalo, ale panovaly značné obavy o jeho vysoký rating. Po Watchmenech se studio zdráhalo napumpovat 200 milionů dolarů do filmu, který bude jen pro dospělé a Verbinski nakonec odešel úplně. Universal hledal dalšího režiséra, který by dokázal film natočit za méně peněz, ale s tím nesouhlasil pro změnu Ken Levine a společnost 2K.

„Musí se to odehrávat pod vodou?“

Levine tak raději celou adaptaci vetoval, než aby museli přistoupit na další kompromisy. Otec BioShocku také později naznačil, že filmové studio nechtělo nezbytně vyprávět stejný příběh. Údajně se mu líbilo prostředí a svět hry, ale zřejmě už ne tak postavy a zápletka. Prozradil také, že měl schůzku s velmi talentovaným a slavným režisérem, jehož první otázka byla, zda se film musí odehrávat pod vodou…

Ken Levine ale zjevně nikdy neztratil naději, že film vznikne. Podmiňoval to však tím, že bude dobrý a věrný předloze. Můžeme jen doufat, že tahle ambice se naplní. Studio Cloud Chamber mezitím vyvíjí další díl série.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru