BioShock (film), BioShock natočí režisér Hunger Games a Já, legenda

BioShock natočí režisér Hunger Games a Já, legenda

Adaptace od Netflixu našla také scénáristu. Její autor napsal Blade Runner 2049 a Logana

Zdroj: 2K
26. 8. 2022
Název: BioShock (film)

Letos v únoru jsme psali, že Netflix chystá film podle BioShocku. Další pokus o “prokletou” hranou adaptaci se nyní znovu krátce přihlásil o slovo. Streamovací gigant totiž odhalil jména režiséra a scenáristy. Režie se ujme Francis Lawrence, který má na kontě úspěšné filmy jako Constantine, Já, legenda, Rudá volavka nebo sérii Hunger Games. Scénář napíše Michael Green, který je podepsaný třeba pod snímky Vražda v Orient expresu (2017), Logan: Wolverine či Blade Runner 2049.

Ačkoli Netflix zatím neláká konkrétněji na příběh, příspěvek na Twitteru doprovodil artworkem z prvního dílu, což nepochybně naznačuje výlet do oblíbeného podmořského města Rapture, s nímž si tuto značku stále spojuje většina hráčů a fanoušků. O nové adaptaci toho zatím moc nevíme, ale rozhodně stojí za to připomenout si předchozí projekty.

Jak už jsme psali dříve, v květnu 2008 se Take-Two spojili s Universal Studios a oznámený snímek měl natočit Gore Verbinski (Piráti z Karibiku, Rango). Scénář chystal John Logan, který má na kontě hity jako Gladiátor, Letec nebo Skyfall. Hollywoodská adaptace měla dorazit do kin v roce 2010, ale kvůli obavám o vysoký rozpočet byla její příprava pozastavena.

Verbinski se pustil do Ranga a na křesle režiséra ho měl vystřídat Juan Carlos Fresnadillo, zatímco původní zamýšlený režisér zůstal v roli producenta. Na projektu se dál pracovalo, ale panovaly značné obavy o jeho vysoký rating. Po Watchmenech se studio zdráhalo napumpovat 200 milionů dolarů do filmu, který bude jen pro dospělé a Verbinski nakonec odešel úplně. Universal hledal dalšího režiséra, který by dokázal film natočit za méně peněz, ale s tím nesouhlasil pro změnu Ken Levine a společnost 2K.

Levine tak raději celou adaptaci vetoval, než aby museli přistoupit na další kompromisy. Otec BioShocku také později naznačil, že filmové studio nechtělo nezbytně vyprávět stejný příběh. Údajně se mu líbilo prostředí a svět hry, ale zřejmě už ne tak postavy a zápletka. Prozradil také, že měl schůzku s velmi talentovaným a slavným režisérem, jehož první otázka byla, zda se film musí odehrávat pod vodou… Ken Levine ale zjevně nikdy neztratil naději, že film vznikne. Podmiňoval to však tím, že bude dobrý a věrný předloze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru