Baldur’s Gate III, Larian Studios, Baldur’s Gate III vyjde o něco dříve, ale i později

Baldur’s Gate III vyjde o něco dříve, ale i později

Hra na PC vyjde už na začátku srpna, verze pro PlayStation 5 se ovšem utká se Starfieldem

Zdroj: Larian Studios
29. 6. 2023
Název: Baldur’s Gate III Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 8. 2023 Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
6. 9. 2023 (PlayStation 5)
2023 (Xbox Series S | X)

Vývojáři z Larian Studios hráče necelé tři roky v předběžném přístupu připravovali na návrat legendárního Baldur’s Gate, k němuž nakonec dojde o pár týdnů dříve, než jsme očekávali. Baldur’s Gate III mělo původně v plné verzi vyjít 31. srpna, ale vývojáři se rozhodli toto datum posunout téměř o měsíc. Nové datum vydání tak zní 3. srpna, ovšem pouze na PC. Verzi pro PlayStation 5 naopak čeká lehký odklad z původně plánovaného data na 6. září, tedy stejný den, který si nárokuje i Starfield.

Rozhodnutí studia vysvětlil publishing director Michael Douse, podle něhož je verze pro PC již hotová a ačkoli ta pro PlayStation 5 potřebuje ještě trochu času, nemá smysl vydání hry na PC kvůli tomu zbytečně zdržovat, aby obě verze nutně vyšly ve stejný den. Důvodem je také samotné datum, jelikož kvůli Starfieldu bude tou dobou velice rušno. „Vždycky jsme byli studio, které se snažilo vydávat hry na co nejvíce platformách, a to dle jejich připravenosti. Také jsme se snažili o co nejvyšší kvalitu na každé platformě, na níž jsme vydávali,“ podotkl Douse na adresu studia a jejich her.

Ačkoli verze pro PlayStation ještě potřebuje nějakou tu péči, Douse ujistil, že hra zde běží v 60 fps. Také připomněl, že Baldur’s Gate III obsahuje přes 170 hodin cinematic filmečků, k čemuž podotkl, že jde o dvojnásobnou délku Hry o trůny a i o trojnásobek dialogů trilogie Pána prstenů. Rozhodně tedy bude vedle samotného hraní i na co se dívat. 7. července se navíc koná speciální akce Panel from Hell, kde se budeme moci o hře dozvědět další informace, případně také můžete zkusit nedávno spuštěný webový prequel Blood in Baldur’s Gate.

Na závěr ještě zopakujme, že Baldur’s Gate III vyjde na PC 3. srpna a na PlayStation 5 pak 6. září. Zároveň je možné, že by hra mohla v budoucnu dorazit i na Xbox, ale to zatím nebylo oficiálně oznámeno.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru