Baldur’s Gate III, Larian Studios, Baldur’s Gate III má 122 GB a žádný preload

Baldur’s Gate III má 122 GB a žádný preload

Verze pro Xbox nejspíš až v příštím roce. Při vydání hra nabídne plnou podporu Steam Decku

Zdroj: Larian Studios
1. 8. 2023
Název: Baldur’s Gate III Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 8. 2023 Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
6. 9. 2023 (PlayStation 5)
2023 (Xbox Series S | X)

Baldur’s Gate III od týmu Larian Studios vychází v plné verzi na PC ve čtvrtek 3. srpna. U nás vydání připadá na 17 hodin. A navzdory tomu, že bude mít titul obrovskou velikost, nenabídne žádný preload. Hra si ukousne z vašeho disku 122 GB. A celou ji budou muset stáhnout i ti, kdo hráli early access verzi. Kompatibilní nebudou ani uložené pozice z early accessu.

Zdroj: Larian Studios

Na druhé straně by hned při vydání měl být Baldur’s Gate III plně kompatibilní se Steam Deckem. Hra se bude spouštět s nastavením, které autoři považují za optimální, ale samozřejmě si s ním můžete pohrát a upravit ho podle vlastních preferencí. Split-screen bude na Steam Decku deaktivovaný.

Verze pro PlayStation 5 vyjde 6. září. Hra vyjde také na Macu, ale až později. Pokud jde o Xbox Series, tady se podle posledních informací hra asi neobjeví dříve než v roce 2024. Publishing director Michael Douse naznačil na Twitteru, že nějaké novinky by mohli vývojáři mít do konce roku. Larian a jeho inženýři dál řeší, jak zprovoznit split-screen na Series S. Pravidla Microsoftu totiž vyžadují, aby po obsahové stránce byla hra na Series X i S stejná.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru