Autor Bayonetty odchází po 15 letech z PlatinumGames

Autor Bayonetty odchází po 15 letech z PlatinumGames

Hideki Kamija, který se podepsal i pod Resiho 2, Devil May Cry nebo Okami, ale ještě nekončí

Zdroj: Platinum Games
25. 9. 2023

Slavný designér Hideki Kamija, který se v průběhu své 30leté kariéry podílel na hrách a sériích jako Resident Evil, Devil May Cry, Bayonetta nebo Okami, oznámil svůj konec v PlatinumGames. Společnost pomáhal před 15 lety zakládat, a právě zde se realizoval zejména skrze zmiňovanou Bayonettu, stejně jako prostřednictvím hry The Wonderful 101, která je duchovním pokračováním jeho předchozí hry Viewtiful Joe a naváže na ní vznikající Project G.G. Kvůli odchodu Hidekiho Kamiji není v tuto chvíli zřejmé, jak to s jeho poslední hrou, na které začal v PlatinumGames pracovat, teprve bude, sám designér ale v rozlučkových příspěvcích na sociálních sítích zmiňuje, že bude ve svém stylu pokračovat v této práci i nadále.

Informaci o designérově odchodu zveřejnilo samotné studio PlatinumGames (přes Gematsu), ale nepřináší bohužel žádné bližší detaily. „S lítostí oznamujeme, že Hideki Kamija opustí PlatinumGames 12. října 2023,“ napsali vývojáři na sociálních sítích. Dále Kamijovi děkují za jeho kreativní myšlenky, vedení jednotlivých projektů a příspěvek k růstu PlatinumGames od samého počátku až do dnešních dní. „Věříme, že coby vývojář bude pokračovat s úspěchy i v budoucnu. Přejeme mu vše nejlepší,“ poděkovali a popřáli pak zástupci studia. Zpráva je velmi čerstvá, takže na ni zatím nestihlo zareagovat mnoho Kamijových kolegů z řad herních vývojářů, dá se však očekávat, že vlna podobných přání bude značná.

Sám Kamija na Twitteru svůj odchod rovněž blíže nekomentoval. Uvedl pouze, že se musel nad svých odchodem opravdu vážně zamyslet, ale že se nakonec rozhodl podle svého nejlepšího přesvědčení. Rozhodně to pro něj nebylo snadné, ale Kamija připustil, že šlo zřejmě o to nejlepší, co mohl momentálně udělat. „Budu pokračovat ve vývoji her ve stylu Hidekiho Kamiji. Doufám, že budete mít oči na stopkách,“ uzavřel pak Kamija celou záležitost a v nadcházejících týdnech a měsících zřejmě nechá hráče a fanoušky hádat, kudy budou směřovat jeho další kroky. Připomínáme, že část své kariéry strávil v Capcomu, poté se na dva roky přesunul do studia Clover, kde vzniklo Okami, aby v roce 2007 založil již zmiňované Platinum Games. Na posledním projektu – G.G. – pracoval s Acušim Inabou, ale také se Šindžim Mikamim, který v únoru letošního roku provedl podobný krok jako Kamija. Oznámil konec ve svém studiu Tango Gameworks, když už dříve naznačoval, že je na čase předat práci mladším. Že by se tedy herní veteráni opět někde sešli a pracovali společně?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru