Assassin’s Creed Nexus VR, Ubisoft, Assassin’s Creed Nexus VR vyjde v listopadu

Assassin’s Creed Nexus VR vyjde v listopadu

Ezio a Connor ani po letech nevyšli ze cviku. Nový trailer ukazuje parkour, boj či skok důvěry

Zdroj: Ubisoft
22. 9. 2023
Název: Assassin’s Creed Nexus VR Vývojář: , , , Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2023

Staří známí asasíni hned z několika dílů se již brzy vrátí v novém VR titulu Assassin’s Creed Nexus VR, v rámci něhož budou moci hráči okusit jejich dovednosti téměř na vlastní oči. Nový gameplay trailer ukázal další pohled na typickou asasínskou akci plnou boje a eliminací, která se mísí se stealthem, ale také odhalil datum vydání. To bylo nakonec stanoveno na 16. listopadu 2023, dorazí tak jen měsíc a pár dní po nejnovějším Assassin’s Creed Mirage. Hned na úvod je však vhodné připomenout, že je Nexus VR exkluzivitou pro headsety Meta Quest.

Nexus VR znovu představí tři oblíbené hrdiny – Ezio Auditore z Assassin’s Creed II (2009), Brotherhood (2010) a Revelations (2011), Connor Kenway z Assassin’s Creed III (2012) a Kassandra z Assassin’s Creed Odyssey (2018) – tudíž navštívíme rozličné lokace a jiná časová období. V případě Ezia je to renesanční Itálie, jíž dominují působivé záběry z benátských kanálů, Connor nás vezme do dějiště americké revoluce a s Kassandrou se naopak přeneseme v čase dávno do minulosti, konkrétně do antického Řecka. Zde se budou oddávat svým běžným „asasínským povinnostem“ včetně boje i hopsání po střechách a také ikonického skoku důvěry, jak si ostatně můžeme povšimnout v závěru traileru. Vedle asasínů nechybí ani navrátilci Shaun Hastings a Rebecca Crane, kteří hráče opět provedou Animem, s Eziem se pak například setkáme i s dávným přítelem Leonardem da Vincim, teď už starším.

Assassin’s Creed Nexus VR bylo oficiálně oznámeno už v roce 2020, ale dlouho o něm nebyly nové informace. Vzhledem k tomu, že byl titul oznámen společně se Splinter Cell VR, který byl však zrušen, mluvilo se i zde o možném zrušení, později ale naopak i o pokračování. Hra se nakonec však plnohodnotně představila a ukázala letos v červnu. Ubisoft hru označuje za „první AAA VR titul v sérii“ a kromě samotné virtuální reality je zajímavým osvěžením hratelnosti i samotný pohled z první osoby, během hraní má pak být cítit rozdíl v parkouru jednotlivých hrdinů, stejně tak v jejich stylu boje, zajímavé ve VR nepochybně bude i skákání do sena a další akční pohybové kousky. Toho si ovšem užijí jen vlastníci Meta Quest 2, Meta Quest 3 a Meta Quest Pro, jak již bylo zmíněno výše, což vede k řadě negativních ohlasů od majitelů jiných VR headsetů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru