Assassin’s Creed Nexus VR, Ubisoft, Unikl seznam misí z VR titulu Assassin’s Creed Nexus

Unikl seznam misí z VR titulu Assassin’s Creed Nexus

Protagonisty jsou Ezio, Kassandra, Haytham a Connor. Je ovšem možné, že byla hra zrušena

Zdroj: koláž/Ubisoft
21. 9. 2022
Název: Assassin’s Creed Nexus VR Vývojář: , , , Vydavatel: Datum vydání: 16. 11. 2023 Platformy: Žánr: Datum vydání: 16. 11. 2023

S úniky se v posledních dnech doslova roztrhl pytel, jen co je pravda. V případě série Assassin’s Creed navíc došlo k velkému leaku poměrně nedávno, když jsme víceméně dopředu znali obsah prezentace Ubisoft Forward. Tam byla minulý týden představena budoucnost série, která kromě Assassin’s Creed Mirage zahrnuje i mobilní hru zasazenou do Číny s označením Jade, dále projekt Hexe, který se bude točit kolem čarodějnických procesů, a projekt Red, jenž nás pro změnu vezme do feudálního Japonska. Jedna hra ovšem chyběla, a to VR titul s označením Nexus. Jen pár dní nato se ovšem nějaké ty informace přece jen objevily, i když ne oficiální cestou.

Assassin’s Creed Nexus byl oznámen (a ještě předtím omylem prozrazen, když už jsme u těch leaků) v roce 2020 jako VR hra pro Oculus Quest. Společně s ním byl dokonce oznámen i Splinter Cell, pochopitelně rovněž ve VR. V létě však došlo ke zrušení druhé zmiňované hry, a tak obavy panovaly i kolem Assassin’s Creed. Když se navíc neobjevila na Ubisoft Forward ani krátká zmínka, mnozí už s projektem přestali počítat. O hře se totiž oficiálně příliš nemluvilo a „dařilo“ se jí právě spíše v souvislosti s úniky. Začátkem roku jsme například měli možnost vidět rozhraní.

 

Insider Tom Henderson v dubnu uvedl, že hratelnými postavami mají být Ezio z Assassin’s Creed II, Brotherhood a Revelations, Connor a Haytham z Assassin’s Creed III a Kassandra z Assassin’s Creed Odyssey. I ve VR bychom se měli dočkat všech typických assassínských postupů, tedy stealthu, parkouru, soubojů a samozřejmě eliminací. Po Ubisoft Forward však přišel Henderson s dalšími informacemi, přesněji se seznamem patrně všech šestnácti misí a jejich protagonistů. Nejvíce misí si nárokuje Ezio, který by se měl objevit v šesti (Eziův meč, Návrat do Monteriggioni, Tunely Monteriggioni, Zachránit město, Tři pokoření a Návrat Hermova kultu). Connor by se měl účastnit pěti misí (Odvážná záchrana, Obléhání Bostonu, Barton Raid, Barton Rain Finale a Odhalení špióna) a Kassandra čtyř (Lov lukem, Třicet tyranů, Informátor a Bitva o Munychii). Jedna mise pak zbývá na Haythama (Ztracený symbol).

Seznam misí a protagonistů:

Mise 1: Eziův meč (Ezio)
Mise 2: Návrat do Monteriggioni (Ezio)
Mise 3: Tunely Monteriggioni (Ezio)
Mise 4: Zachránit město (Ezio)
Mise 5: Lov lukem (Kassandra)
Mise 6: Odvážná záchrana (Connor)
Mise 7: Obléhání Bostonu (Connor)
Mise 8: Tři pokoření (Ezio)
Mise 9: Třicet tyranů (Kassandra)
Mise 10: Informátor (Kassandra)
Mise 11: Barton Raid (?) (Connor)
Mise 12: Barton Rain Finale (?) (Connor)
Mise 13: Návrat Hermova kultu (Ezio)
Mise 14: Bitva o Munychii (Kassandra)
Mise 15: Odhalení špióna (Connor)
Mise 16: Ztracený symbol (Haytham)

Henderson však zároveň rovněž poznamenal, že zde existuje možnost zrušení projektu, stejně jako v případě Splinter Cell VR, když se hra na Ubisoft Forward neukázala, přičemž insider předpokládal, že i tato bude v prezentaci obsažena. Současně si však myslí, že únik je možnou nadějí a důkazem, že se na hře stále pracuje a něco se kolem ní děje. Zda je Assassin’s Creed Nexus stále ve vývoji však ukáže jen čas, případně další únik či rovnou oficiální oznámení. V tuto chvíli nelze s jistotou říct, jaký osud tento VR titul potkal. Každopádně pokud vás zajímají výše zmíněné aktivní projekty, můžete si o nich přečíst v našem souhrnu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru