Akce Wild Arena Survivors vznikala jako spin-off Far Cry

Mobilní hra od Ubisoftu měla vyjít bez varování a bez poct, protože přišla o svou identitu

Zdroj: Ubisoft
8. 9. 2022

Před pár dny vydal Ubisoft bez varování a bez fanfár mobilní hru Wild Arena Survivors pro iOS a Android. Jedná se o nevýrazný battle royale pro 40 lidí od studia Ubisoft Paris, který zatím, jak se zdá, hráče příliš nezaujal. Jak to ovšem vypadá, tenhle titul měl být původně něčím jiným. Magazín Mobilegamer.biz tvrdí, že do exotického prostředí zasazená akce měla původně vznikat jako spin-off Far Cry s podtitulem Wild Call.

Vydavatel se rozhodl poslat hru na trh jen tak bez brandu Far Cry, aby tímto způsobem údajně dostal zpět alespoň část nákladů, které investoval do vývoje.

Důvěryhodný zdroj říká, že samotné prostředí stále nese známky toho, že mělo jít o Far Cry. Titul prý prošel soft launchem bez jakýchkoli zmínek o mateřské sérii, aby se Ubisoft přesvědčil, jak na něj hráči reagují. Když ale nedokázal komunitu zaujmout, rozhodl se vydavatel poslat hru na trh jen tak bez brandu Far Cry, aby tímto způsobem údajně dostal zpět alespoň část nákladů, které investoval do vývoje.

Ubisoft proto vydal novinku, aniž by se dočkala obvyklých poct a pozornosti. Zdroj magazínu Mobilegamer.biz se domnívá, že francouzská firma do projektu napumpovala víc peněz, než měla, a tohle už byla jen jakási záchranná brzda. Z vydání se ale může Ubisoft alespoň do budoucna nějak poučit a získat další cenné informace.

Mobilegamer.biz poukazuje na to, že Ubisoft hru nijak nepropaguje a nevěnuje se jí ani na primárních účtech na sociálních sítích, kde má přitom značnou sílu. Wild Arena Survivors sice má vlastní Twitter nebo Instagram, ale na nich hru sleduje jen stovky lidí, což je marginální číslo ve světě tohoto vydavatele.

Ubisoft se o mobily stále zjevně zajímá, ale na skutečný průlom čeká. Zkouší to s Rainbow Six Mobile nebo The Division Resurgence, díru do světa neudělal Tom Clancy’s Elite Squad. V minulosti poslal na trh Ubisoft pár Assassinů pro mobily a shodou okolností na sobotní akci se má prý představit další zasazený do Číny. Mobilegamer.biz naznačuje, že mobilní segment zatím neměl dostatečnou podporu ani finance od vedení. Opakovaně ale Ubisoft říká, že se v mobilech chce víc zabydlet.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru