Age of Empires II: Definitive Edition, Xbox Game Studios, Age of Empires II se rozroste o indickou kulturu

Age of Empires II se rozroste o indickou kulturu

Po Češích nebo Polácích obohatí definitivní edici legendární strategie další tři národy

Zdroj: Microsoft
17. 4. 2022
Název: Age of Empires II: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 14. 11. 2019

Hra Age of Empires II: Definitive Edition se již brzy dočká dalšího rozšíření s názvem Dynasties of India. Jak už název napovídá, tentokrát se hra podívá dál na východ a umožní poznat kulturu indického subkontinentu. Rozšíření nabídne tři nové národy s unikátními jednotkami i technologiemi a rovněž tři kampaně. Vydání je stanoveno na 28. dubna.

Dynasties of India je v pořadí již třetí rozšíření remasterovaného druhého Age of Empires. Následuje tak Lords of the West z ledna 2021 s Burgundy a Sicilany a pro nás o něco zajímavější Dawn of the Dukes ze srpna 2021, které vedle Poláků poprvé představilo i Čechy, a to s Janem Žižkou v čele. V případě Indie se můžeme těšit na Bengálce, Drávidy a Gudžary. A jak už bývá zvykem, každá z těchto civilizací nabídne nějaké to ozvláštnění, například v podobě jednotek s novými vlastnostmi.

V Bengálsku nechybí husté džungle ani klikatící se řeky a jeho národ se zde může pyšnit především slony. Speciální jednotkou je pak ratha, tedy bojový vůz, který lze využít v boji na blízko i na dálku. Drávidové, jedni z nejstarších obyvatel Indie, především její jižní části, jsou znalí obchodu a snaží se ovládnout obchodní cesty. V tomto snažení jim bude nápomocna jednotka zručná v boji s bičovým mečem nazývaným urumi a obrněné plavidlo thirisadai, jež na moři rozhodně vzbuzuje respekt. A Gudžarové ze západu pro změnu dávají přednost koním, na nichž se prohání po širých pláních a polích, jimiž jejich oblast disponuje. Není tedy divu, že jejich unikátní jednotkou je „ jezdec shrivamsha“, přičemž shrivamsha (či srivamsa) má být plemeno, které dokáže překonat moře písku a vyrovnat se sloní síle. Předností těchto jezdců a koní je rychlost, díky níž se dokáží vyhýbat nepřátelským útokům. Doplňuje je pěchotní jednotka vrhačů čakramů, přičemž čakram (či čalikar) je vrhací zbraň v podobě ostrých kruhů (a bojovala s nimi mimochodem i Xena).

V čele kampaní tentokrát stojí vůdci Bábur, Rádžéndra a Devapála. Bábur (1483–1530) je nejmladším z potomků turkického dobyvatele Tamerlána, po jehož smrti se snaží obnovit jeho rozpadlou říši. V této kampani jsou hratelnými národy Tataři a Hindustané. Rádžéndra I. Čóla (985–1015) se též snaží jít ve šlépějích svého otce a rozšířit říši, musí se však vypořádávat s korupcí. V této kampani se hráči ujmou právě nově přidaných Drávidů. Posledním je král Devapála (11. nebo 12. století), který vyznával vzdělávání, kulturu a především byl buddhistou. Právě to ho začne trápit kvůli neustálé potřebě balancovat mezi politikou a svou cestou k osvícení. Zde se bude hrát za Bengálce.

Kromě těchto novinek navíc došlo k přepracování již dostupných indických jednotek, které byly doteď ve hře vedeny zkrátka jako Indové. S tímto rozšířením se z nich stanou výše zmínění Hindustané. Kampaně budou opět obsahovat plnohodnotný dabing, hra též nabídne 21 nových achievementů. Age of Empires II: Definitive Edition – Dynasties of India je už možné předobjednat, a to na Steamu nebo na Microsoft Store za 9,99 eur, tedy necelých 250 korun, i tentokrát je ovšem potřeba vlastnit základní hru.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru