Age of Empires II: Definitive Edition, Xbox Game Studios, Podívejte se na nové video s Čechy v Age of Empires II

Podívejte se na nové video s Čechy v Age of Empires II

Můžeme si poslechnout Jana Žižku a k dispozici jsou další podrobnosti. DLC vyjde příští týden

Zdroj: Microsoft
6. 8. 2021
Název: Age of Empires II: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 14. 11. 2019

Microsoft zveřejnil nové zajímavé podrobnosti k očekávanému rozšíření Dawn of the Dukes pro Age of Empires II: Definitive Edition, které představil v polovině června. V první řadě jsme se dočkali nového videa. To prezentuje oba nové národy, tedy Čechy a Poláky, přičemž můžeme spatřit čerstvé záběry ze hry i s jejich specifickými jednotkami.

Video nás láká také na už dříve oznámenou trojici nových kampaní, jejímiž hrdiny jsou polská královna Hedvika z Anjou, litevská velkoknížata Kęstutis a Algirdas a z našeho pohledu pak především jednooký Jan Žižka. Uslyšíme i kousek jeho monologu a příjemně překvapí výslovnost samotného jména. Vypadá to, že si dal tým skutečně záležet.

Češi jsou podle autorů národem střelného prachu a mnichů.

Rozšíření vyjde už 10. srpna, tedy příští úterý. Kdo si navíc předobjedná Age of Empires IV, má na toto DLC nárok zdarma. Ale budete samozřejmě stále potřebovat původní hru. Už v tuto chvíli si lze Dawn of the Dukes předobjednat. Expanze se prodává za 10 eur na Steamu i Microsoft Storu a předplatitelé Xbox Game Pass mají nárok na slevu. Jedná se už o druhé oficiální rozšíření pro Age of Empires II: Definitive Edition.

Každá civilizace přichází nejen s vlastním hrdinou, ale také unikátními jednotkami a technologiemi, lákají vývojáři. Dějištěm kampaní bude samozřejmě střední a východní Evropa a Dawn of the Dukes nabídnout také nové achievementy. Češi jsou podle autorů národem střelného prachu a mnichů. Ohrožení na nás číhá ze všech stran, a proto naši předci přišli s novými zbraněmi, bojovou technikou i obrannou strategií. To vše mělo pomoci Čechům odrazit cizí útočníky. Zdejší učenci zase zažehli jedny z prvních společenských změn v Evropě.

Je to důvtip, který měl Čechům umožnit přelstít a překonat i početně silnější nepřátele. Z unikátních jednotek pak autoři jmenují husitský bojový vůz coby předchůdce moderního tanku. Mají velkou palebnou sílu a vynikají v obraně jednotek, které jsou za nimi. Dalším unikátem je houfnice, s níž můžete drtit nepřátelská opevnění i formace. Pokud jde o technologie, zmiňují taktiku vozové hradby a husitské reformy. První má pozitivní vliv na jednotky se střelným prachem, druhá pak vylepšuje mnichy a kláštery.

Profil na oficiálním webu se věnuje i jednotlivým hrdinům, ale jde spíš o výtah z hodin dějepisu než jejich vliv na hru samotnou. Pokud jde o zmíněné achievementy, jen na Čechy, Žižku a jejich kampaň se soustředí hned několik z nich. Kromě těch obligátních za vítězství stojí za zmínku třeba vtipně nazvaná trofej Rhapsody of the Bohemians, kterou odemknete vytrénováním 10 houfnic.

Více podrobností o jednotlivých postavách a národech najdete v naší předchozí novince nebo na oficiálním webu, který se víc věnuje i Polákům a zbývajícím hrdinům.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru