Age of Empires II: Definitive Edition, Xbox Game Studios, Do Age of Empires míří Češi v čele s husity a Janem Žižkou

Do Age of Empires míří Češi v čele s husity a Janem Žižkou

V novém rozšíření Dawn of the Dukes budeme mít vlastní kampaň. Postavíme bojové vozy

Zdroj: Microsoft
14. 6. 2021
Název: Age of Empires II: Definitive Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 14. 11. 2019

Na včerejší akci Microsoftu se objevilo i Age of Empires IV. Následně jsme se ovšem dočkali také informací o novém rozšíření Dawn of the Dukes pro Age of Empires II: Definitive Edition. A jak se proslýchalo už před časem, objeví se v něm vedle Poláků také Češi. Kdo by si to před 22 lety, když hra vycházela poprvé, pomyslel? Fakt budeme v Age of Empires! Konečně.

Nepřátelé pocítí sílu vozové hradby

DLC vyjde už v srpnu a můžete ho dostat zdarma jako bonus k předobjednávce Age of Empires IV. Stále ale budete potřebovat Age of Empires II: Definitive Edition. Na výběr budou dva nové národy, stejně jako unikátních technologie a jednotky. Ve střední a východní Evropě máme bojovat v trojici nových kampaních.

Český národ bude mít k dispozici unikátní jednotku v podobě husitského bojového vozu, z nichž se stavěla vozová hradba. Samotní autoři říkají, že je to takový předchůdce moderního tanku. Další speciální zbraní je houfnice. Poláci mají k dispozici jako unikátní jednotku Obuch, pěšáka s válečným kladivem.

Za pozornost ale stojí také zmíněné kampaně. V té naší hraje hlavní roli vojevůdce Jan Žižka, kterého ovlivnil reformátor Jan Hus. Podle vývojářů Žižka rozbil tehdejší představy o válčení technologickými a taktickými inovacemi. Z obyčejných sedláků vytvoříte obávanou armádu. Další historickou postavou je Hedvika z Anjou, což byla polská královna, která vládla v letech 1384 až 1399. Jejím snem je sjednotit Polsko a Litvu. Třetí kampaň představí litevská velkoknížata Kęstutise a Algirdase. Bratři se pokusí odrazit křižáky a pak i potomky Čingischána.

Zatím nemáme k dispozici video, ale rozhodně blíže prozkoumejte první screenshoty. Spatříte na nich kromě jiného právě husitské bojové vozy, zjevnou variaci na hrad Karlštejn i samotného Žižku na koni.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru