Ace Combat 7: Skies Unknown, Bandai Namco Entertainment, Ace Combat 7 dostane obsah z filmu Top Gun: Maverick

Ace Combat 7 dostane obsah z filmu Top Gun: Maverick

Na rozdíl od Flight Simulatoru se tady bude střílet. Znamená to vydání next-gen verze?

Zdroj: Paramount Pictures
27. 4. 2022
Název: Ace Combat 7: Skies Unknown Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
18. 1. 2019
11. 7. 2024 (Switch)

Ačkoliv nechceme ohrnovat nosy nad spojením filmu Top Gun: Maverick a Flight Simulatoru od vývojářů z Asoba, dnešní nečekaná zpráva o další podobné spolupráci nás zaujala snad ještě o chloupek víc. Společnost Bandai Namco totiž před krátkou chvílí potvrdila, že obsah z několikrát odloženého filmu dorazí do stále aktuálního sedmého dílu akční série Ace Combat, čímž se potenciálně otevírá prostor pro řadu otázek, na které – doufáme – dostaneme v nejbližší době konkrétní odpovědi. Podstatné je, že obsah bude s největší pravděpodobností připraven k premiéře filmu, která byla nakonec stanovena na 26. května. Lidé z Namco Bandai sice konkrétní datum nezmiňují, ale dodání nových strojů slibují právě na jaro.

„Na jaře vyjde DLC, které vzešlo ze spolupráce hry Ace Combat 7: Skies Unknown a filmu Top Gun: Maverick,“ oznámila vydavatelská společnost a potvrdila přinejmenším jedno letadlo. Tím bude patrně řádně vybavený F/A-18 Super Hornet, ale rozhodně bychom se nezlobili za vícero strojů, případně i některé filmem inspirované mise. Očekávání ale musíme prozatím držet na uzdě, protože s Ace Combatem 7 se pojí řada důležitých souvislostí, na základě kterých by bylo malým zázrakem byť jen jedno nové letadlo. Jak jste si mohli přečíst i na stránkách Vortexu, ačkoliv se sedmému dílu nebývale dařilo a Namco Bandai si pochvalovalo loni v létě přes 3 miliony prodaných kusů, ve studiu ILCA už má vznikat nový díl, který bude pohánět Unreal Engine 5. Na tomto místě je však nutné poukázat na chybu v citovaném tweetu – ačkoliv se mluví o jednom letadle, slovesem „are“ ale zprávička poukazuje na množné číslo. Nikdo ale v tuhle chvíli neví, v jaké části věty chyba vznikla a co přesně do hry dorazí.

Za připomenutí nicméně stojí, že DLC opatřené tak lákavou licencí by mohlo vývojáře přimět k tomu, aby pro hru připravili upgrade pro nové konzole. Hra je totiž na PS5 a Xboxu Series dostupná stále jen v režimu zpětné kompatibility a příslib vylepšení by mohl povzbudit prodeje i po odstavení vývoje na druhou kolej. Co víc, náhodou asi není, že na PS Storu i Xbox Storu je Ace Combat 7 momentálně ve slevě s tím, že zejména pro PlayStation můžete mít hru vysloveně za hubičku. Kombinace základní slevy a ještě 5procentního bonusu pro předplatitele PS Plus vám skvělou leteckou arkádu přihraje za necelých 200 korun, na Xboxu pak získáte Ace Combat 7 nejlevněji za 450 korun. Připomínáme také, že na rozdíl od spolupráce s Flight Simulatorem, která byla oznámena v průběhu loňského roku, se bude v Ace Combatu 7 nepochybně i střílet, což by opět mohlo zvýšit zájem hráčů a pomoci celé sérii k ještě lepším číslům, než s jakými se vývojáři přihlásili v době oslav 25. výročí značky.

Na další detaily si ale bohužel musíme počkat, povzbudivé je, že to už zřejmě nebude trvat déle než jediný měsíc.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru