Ace Combat 7: Skies Unknown, Bandai Namco Entertainment, Díky úspěchu Ace Combat 7 vznikne další díl

Díky úspěchu Ace Combat 7 vznikne další díl

Hra oslovila přes 3 miliony hráčů. S pokračováním pomáhá původním autorům studio ILCA

Zdroj: Bandai Namco
19. 8. 2021
Název: Ace Combat 7: Skies Unknown Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
18. 1. 2019
11. 7. 2024 (Switch)

Je to možná k nevíře, ale série Ace Combat oslavila loni už 25. výročí od svého vzniku. Původní Air Combat vyšel v Evropě a Spojených státech během podzimu 1995 a odstartoval slavnou éru arkádového létání v podání vývojářů z Namca, resp. Project Aces. Pravdou ovšem je, že než jsme se dočkali dosud posledního přímého pokračování – Ace Combat 7 – uplynulo dlouhých 12 let a bez ohledu na velké spin-offy se zdálo, že je značka na útlumu. To se však podle nejnovějších informací mění a vydavatel Bandai Namco potvrdil, že se za oponou už pilně pracuje na dalším plnohodnotném pokračování.

Informace pochází z opožděného výročního streamu, který vývojáři hry uspořádali v průběhu včerejšího odpoledne. Výkonný producent Kazutoki Kono ale nejdříve zmínil to nejpodstatnější – Ace Combat 7 má na kontě přes 3 miliony prodaných kusů od chvíle, kdy začátkem roku 2019 dorazil na PC a později konzole PlayStation 4 a Xbox One. Pro Bandai Namco i sérii je to podle Kona obrovský úspěch a důkaz, že stále existuje dostatek hráčů, kteří po leteckých arkádách se skvělou grafikou sáhnou. Úspěchu podle producenta šla naproti píle vývojářů z Project Aces, kteří přinesli řadu DLC či VR režim, který posouvá hru do úplně jiné roviny, o níž bych mohl sám opravdu barvitě vyprávět. A jak je patrné, vývojáři v tom hodlají pokračovat a už na konci srpna přinesou do Ace Combat 7 speciální skiny inspirované podobou strojů japonského letectva.

Nicméně tento úspěch  vycházející ze setrvalé podpory umocnil potenciál Ace Combatu, na což Bandai Namco slyší, a jak už bylo uvedeno výše, potvrzuje vývoj dalšího dílu. „Začali jsme pracovat na novém projektu v rámci série Ace Combat. Do vývoje budou pochopitelně zapojeni lidé z Project Aces, ale s oslavou 25. výročí a třech milionů prodaných kusů jsme zjistili, že máme fanoušky s rozdílným vkusem,“ řekl producent. Udělal si tím ale jenom prostor k tomu, aby potvrdil, že s vývojem pomůže studio ILCA, autoři Idolmasteru či Pokémon: Brilliant Diamond/Shining Pearl a spolupracovníci Projectu Aces na cutscénách pro sedmý Ace Combat. „Náš malý tým to všechno nezvládne sám a hledáme způsoby, jak sérii rozvinout ve velkém,“ argumentuje Kazutoki Kono.

Na co přesně se mohou hráči těšit, ale v tuto chvíli neprozradil, naznačil však, že přichází nová éra, což by mohlo mít spojitost s aktuální generací konzolí, a to zpětně potvrzuje i informace od magazínu TwinInfinite, že další díl poběží na Unreal Enginu 5. S největší pravděpodobností je ale osmý díl série ještě daleko a neočekáváme jeho přílet dříve než na přelomu roku 2022 a 2023.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru