Life by You (zrušeno), Paradox Interactive, Zrušení Life by You vedlo nakonec i k zavření studia

Zrušení Life by You vedlo nakonec i k zavření studia

Paradox Tectonic končí spolu se svým projektem. Tým měl 24 lidí a fungoval od roku 2019

Zdroj: Paradox Interactive
18. 6. 2024
Název: Life by You (zrušeno) Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Dnes ráno jsme vás informovali o rozhodnutí společnosti Paradox Interactive ukončit vývoj simulátoru života Life by You. Hra vznikala ve studiu Paradox Tectonic, potýkala se s řadou problémů, které byly i nebyly vidět navenek, a po třech odkladech jsme se z úst zastupujícího generálního ředitele Paradoxu Mattiase Lilji dozvěděli, že byl celý projekt zrušen. Na otázku, co bude s vývojáři, nepřinesl Paradox odpověď ihned, po několika hodinách už máme jasno a můžeme tudíž doplnit, že spolu s projektem končí i studio Tectonic.

Informace byla dosud komunikována jen skrze strohou tiskovou zprávu z dnešního dopoledne. Paradox v ní uvádí, že se společnost rozhodla ukončit další působení vlastního studia Tectonic a tým 24 lidí rozpustit. „Jde o složitou a drastickou zprávu pro naše kolegy v Tectonic, kteří tvrdě pracovali na předběžném přístupu Life by You. Bohužel, po zrušení jejich jediného projektu jsme museli učinit nesnadné rozhodnutí a studio uzavřít,“ doplňuje generální ředitel společnosti Fredrik Wester.

Ve svém vzkazu samozřejmě děkuje za odvedenou práci i snahu dotáhnout Paradox k úplně novému žánru, další informace ale v tuto chvíli nepřidává. My si tedy můžeme jen připomenout, že studio Paradox Tectonic bylo ustaveno v roce 2018 a od té doby pracovalo na zmiňovaném simulátoru života Life by You. Vývoj vedl Rod Humble, který v Electronic Arts vedl vývoj celé značky The Sims. Tím byl příběh Life by You ještě zajímavější a hra díky tomu získávala na ambicích. Bohužel, jediného, čeho jsme se v uplynulých letech a měsíců dočkali, byly odklady a nepřesvědčivá podoba hry, která byla terčem setrvalé kritiky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru