Madden NFL 23, EA Sports, Zesnulý John Madden se po 20 letech vrací na obal hry

Zesnulý John Madden se po 20 letech vrací na obal hry

Videoherní série od EA Sports, které dal jméno, uctí odkaz hvězdy amerického fotbalu

Zdroj: EA
2. 6. 2022
Název: Madden NFL 23 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 8. 2022

Loni v prosinci zemřela hvězda amerického fotbalu John Madden. Dobře známý je i fanouškům videoher, protože své jméno už před lety propůjčil sportovní sérii od EA. První titul s ním vyšel už v roce 1988 pod názvem John Madden Football a dlouho byste jeho podobu našli i na obalu hry, než jej definitivně vystřídali současní hráči. Nyní bude John Madden opět hlavní tváří hry i její krabičky. EA oznámili, že se objeví na obalu titulu Madden NFL 23. A ne jednou, ale dokonce hned ve třech různých variantách.

Tři životní etapy, tři různé krabičky

Smyslem je samozřejmě připomenout odkaz a památku slavného trenéra a komentátora. Každá z variant přitom funguje jako připomínka jiné životní kapitoly slavné osobnosti. Na jedné z fotek je v roli kouče, který v roce 1977 dovedl k vítězství v Super Bowlu svůj tým Oakland Raiders. Další ho zase připomíná jako komentátora a analytika. A konečně takzvaná All Madden Edition zase záměrně evokuje původní cover art hry John Madden Football. O novou verzi se postaral výtvarník Chuck Styles. Na všech se přitom objevuje krásná hláška: “Thanks, coach.”

Samotný Madden se na obalu hry objeví poprvé od roku 1999 a hry Madden NFL 2000. Do té doby se vracel každý rok, ale pak už tato role připadla výhradně aktivním hvězdným hráčům. Výjimkou byla Hall of Fame edice hry Madden NFL 07.

Což nás později přivedlo až ke slavné kletbě, kterou jsme zmapovali v rámci seriálu Herní mýty. Podle ní sportovce, který se stane tváří amerického fotbalu od EA, v další sezóně postihne nějaké zranění, nehoda nebo dramatický pokles formy. John Madden před lety žertoval, že jemu se nic podobného nikdy během let nestalo…

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru