Zelda má být dalším animovaným filmem od Nintenda

Zelda má být dalším animákem od Nintenda

Úspěch Maria vede k pokračování spolupráce s Illumination, jednání je údajně ve finální fázi

Zdroj: Nintendo

Ze spolupráce společnosti Nintendo a animačního studia Illumination vzešel jeden z nejúspěšnějších animovaných snímků Super Mario Bros. ve filmu. Samotnému filmu i jeho úspěchům jsme se zde již věnovali, stejně tak si nešlo nepovšimnout, že se začínají stále více objevovat otázky, zda může Mario otevřít dveře případným dalším adaptacím s hrdiny od Nintenda a jejich hrami. K tomu se nedávno vyjádřil i sám designér a autor Maria Šigeru Mijamoto, který tuto možnost nejenže připustil, ale i vyloženě naznačoval. Nyní se objevují zvěsti, že by mělo v dohledné době dojít k uzavření dohody ohledně The Legend of Zelda.

Pomineme-li samotného Maria coby herní legendu a ikonu nejen v souvislosti s Nintendem, Zelda je sama o sobě silným zdrojovým materiálem a o její popularitě i kvalitách svědčí samozřejmě i nezpochybnitelný úspěch poslední hry, tedy The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. A samozřejmě nejen to. O možnosti filmového zpracování se zmínil i producent hry Eidži Aonuma, který však poznamenal, že to nezáleží na něm, game director Hidemaro Fudžibajaši pak podotkl, že jde i o zájem fanoušků. A možná na to skutečně dojde, jelikož právě Zelda by měla být podle filmového kritika a insidera Jeffa Sneidera předmětem „velkého obchodu“, jak zmínil v podcastu The Hot Mic hned v prvním tématu. Podle něj mají momentálně jednání v závěrečné fázi a sám to neoznačuje za zvláště velké překvapení právě díky mimořádnému úspěchu Maria. „Všichni jsme to tak nějak čekali, ale bylo mi řečeno, že se to skutečně děje,“ zmínil Sneider.

Výsledkem by tak mohlo být pokračování spolupráce mezi Nintendem a Illumination, jež by s největší pravděpodobností opět probíhala za pečlivého dozoru ze strany Nintenda a samotných tvůrců, jako tomu bylo v případě Maria. To ostatně zmiňoval i sám Mijamoto, že by to bylo potřeba, aby nedošlo k dalšímu Super Mario Bros. z roku 1993. Jakkoli se to zdá pravděpodobné, v současné chvíli jsme stále jen ve fázi spekulací a na (doufejme) potvrzení a případné bližší detaily si ještě budeme muset počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru