The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Nintendo, Hratelná Zelda, film s Linkem i okopírovaný polep

Hratelná Zelda, film s Linkem i okopírovaný polep

Dbrand vyzývá právníky Nintenda. Jedna ze schopností Linka vznikla původně jako cheat

Zdroj: Nintendo
14. 5. 2023
Název: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 12. 5. 2023
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Páteční vydání The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom s sebou přineslo spoustu nových informací a zjištění. Zajímavosti o nové Zeldě se na nás hrnou ze všech stran a byla by škoda je ignorovat. Jelikož nejsme fanstránka světa Hyrule, není přirozeně v našich silách jednotlivě zachytit úplně všechno a věnovat každé zprávě samostatný článek, jinak bychom pár dní nepsali o ničem jiném. Určitě ale stojí za pozornost alespoň telegraficky sesumírovat to nejdůležitější z posledních dní.

Zelda jako hlavní ovladatelná hrdinka

Před vydáním Tears of the Kingdom se zase hodně spekulovalo, zda nebude mít Zelda v novince aktivnější roli, jak si fanoušci často přejí. Nevypadá to tak. Ale autoři nevylučují, že bychom si za Zeldu mohli v budoucnu zahrát. Producent Eidži Aonuma v rozhovoru pro magazín Vanity Fair prohlásil, že pro vývojáře je nejdůležitější hratelnost. A pokud by se v budoucnu ukázalo, že se nějaký druh hratelnosti lépe hodí pro Zeldu v hlavní roli, mohli by se vydat tímto směrem. Ale na to je zatím příliš brzy, protože podle Aonumu přirozeně v tuto chvíli tým neví, jaký bude další díl. Stojí za připomenutí, že hratelná Zelda se objevila třeba ve spin-offu Hyrule Warriors nebo třeba zatracovaném nekanonickém dílu Zelda’s Adventure z roku 1996 od studia Viridis Corporation pro Philips CD-i.

Schopnost Ascend byla původně jen pro vývojáře

Z rozhovoru pro magazín Polygon zase vyplynulo, že jedna z nových schopností Ascend, která hráči dovolí proplout stropem místnosti či jeskyně do vyššího patra, vlastně vznikla jako debug cheat pro vývojáře. Je to prý Aonumova oblíbená nová dovednost, protože v hratelnosti podle svých slov rád podvádí a rád hledá místa, kde by ji využil. Game director Hidemaro Fudžibajaši pak prozradil, že původně nebyla určena pro hráče do plné verze. Pak je ale napadlo, že tenhle trik by se ve hře vlastně hodil. Což s sebou samozřejmě přineslo další výzvy a obtíže. Když autoři dovolují hráči projít stropem v podstatě kdekoli, museli také vzít do úvahy řadu věcí. Bylo třeba se například ujistit, že hráči budou moci pokračovat a že nenarazí na žádné problémy. Výsledek je zábavný, ale stál podle autorů spoustu času, aby byl správně implementován.

Film The Legend of Zelda? To by autory zajímalo

Ve stejném rozhovoru také zazní něco málo o možné filmové adaptaci. Autoři hry jsou tázáni, zda nedávný úspěch animáku s Mariem může nějak povzbudit šanci na podobný snímek s Linkem a Zeldou. Aonuma otevřeně řekl, že to je něco, co by ho zajímalo. Ale nezáleží to podle jeho slov přirozeně jenom na něm. Fudžibajaši k tomu poznamenal, že možná důležitou roli v této věci může hrát ohlas fanoušků…

Okopírovaný polep ve stylu limitované edice

Společnost Dbrand se také svezla na popularitě nové Zeldy, a to dost neortodoxním způsobem, jak upozornil třeba magazín VGC. Nechvalně proslulý výrobce neoficiálních krytů pro PS5, který se svého času pustil do sporu se Sony, vydal polepy pro Switch, Joy-Cony a dok ve stylu Tears of the Kingdom. Sada drze nazvaná Clone of the Kingdom není žádnou vzdálenou inspirací, ale designem opisuje od nedávné oficiální limitované edice přímo od Nintenda. I když se v detailech liší, na první pohled by si člověk mohl myslet, že jde o tentýž motiv a produkt. Na oficiálním webu v sekci The Power of Plagiarism Dbrand zpochybňuje vysokou cenu nové limitované edice Switche a nabízí své vlastní řešení. Za 50 dolarů můžete mít celou sadu neoficiálních polepů pro klasický Switch, model OLED a dokonce i Steam Deck od Valve. Korunu tomu pak nasazuje vzkaz na potisku doku, který lze z kryptických symbolů přeložit jako: “GO FUCK YOURSELF LAWYERS”

Aonuma dohrál novou hru dvacetkrát

V rozhovoru, který se objevil přímo na webu Nintenda, Eidži Aonuma prozradil, že Tears of the Kingdom dohrál od začátku až do konce asi dvacetkrát. Odbočky jsou podle něj tentokrát ještě zajímavější než u minulé hry a když se člověk jen nežene za hlavním příběhem, objeví podle Aonumy úplně novou hru. Sám byl podle svých slov překvapený, co všechno člověk může dělat.

Wii U omezovalo vývoj Breath of the Wild

Ve stejném rozhovoru ale zazní také to, že Breath of the Wild, který byl vedle Switche ve vývoji i pro dosluhují Wii U, znamenal, že se vývojáři museli někdy omezovat. Takuhiro Dohta uvedl, že byla řada nápadů, které chtěli implementovat, ale nebylo by to technicky možné. Práce na Tears of the Kingdom proto odstartovaly tím, že autoři začali dávat dohromady seznam nápadů, které nemohli realizovat v předchozí hře.

Z kratších zpráv stojí za zmínku i další zajímavosti. Třeba že na vývoji Tears of the Kingdom se podílelo japonské studio Monolith Soft. Dabérka princezny Zeldy Patricia Summersett zase zavzpomínala, že když šla poprvé na casting, nevěděla, o jakou roli se vůbec jedná. Věděla jen, že jde o nějakou princeznu ve fantasy světě.

# akční adventura # fantasy # open world # zelda

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru