Rocket Arena, Electronic Arts, Zapomenutá střílečka Rocket Arena zmizela ze všech obchodů

Zapomenutá Rocket Arena zmizela ze všech obchodů

Hru, kterou v roce 2020 vydávalo EA, si už nelze koupit. Hráči se ale počítají na jednotky

Zdroj: Electronic Arts
16. 11. 2023
Název: Rocket Arena Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 7. 2020

Před třemi lety v červenci vydala společnost Electronic Arts hru Rocket Arena od vývojářů ze studia Final Strike Games. Na pohled lákavá střílečka však od svého startu trpěla na nezájem hráčů, který byl do velké míry způsoben tím, že Rocket Arena v podstatě neměla žádný marketing a vydání proběhlo téměř za hrobového mlčení všech zúčastněných. I z toho důvodu se po týdnu nemohla Rocket Arena pochlubit více než 300 hráči na PC – i když byl titul dostupný i pro PS4 a Xbox One a čísla z těchto platforem neznáme – což předznamenávalo neúspěch a neblahý osud, jaký potkal v té době hojně probíranou akci Crucible od Amazonu. Roky však plynuly, na nezájmu se nic neměnilo, takže se zřejmě asi není čemu divit, že Rocket Arena náhle zmizela ze všech digitálních obchodů a ti, kdo ji nekoupili dříve, si ji patrně už nikdy nezahrají.

Odstranění hry ze Steamu, EA Play a digitálních obchodů PlayStationu, resp. Xboxu, zatím vývojáři ani zástupci Electronic Arts nekomentovali. Byli to hráči, kteří si ukončení prodeje všimli a následně ani média neobdržela na přímý dotaz směrem k autorům hry či jejím vydavatelům žádnou odpověď. Jak navíc uvádí například magazín Insider Gaming, vývojáři mlčí už několik měsíců na sociálních sítích a podle všeho ani nebylo možné doručit e-mail na jejich kontaktní adresu. Na druhou stranu, pro odpovědi nemusíme chodit příliš daleko a jsou uvedeny už výše. Nedivili bychom se, kdyby vývojáři jednoduše usoudili, že je na čase ukončit fungování hry jako takové a tohle byl první krok.

Zatím ale k definitivnímu konci Rocket Arena nedospěla a ti, kdo titul vlastní, hlásí obvyklý stav. Servery běží, hru jde opětovně stáhnout a nic se nemění na tom, jak lze titul tři roky po svém uvedení hrát. Otázkou ale je, zda vůbec k někomu tímhle promlouvám, protože statistiky na Steamu jsou značně výmluvné – za posledních 24 hodin si Rocket Arenu pustilo přesně 0 lidí a od loňského srpna si souběžně titul pustilo každý měsíc méně než 10 hráčů…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru