The Day Before, MYTONA, Za odklad The Day Before může kalendář

Za odklad The Day Before může kalendář

Známku si nárokuje autor aplikace a chce se studiem něco probrat. Vývojářům mizí videa

Zdroj: Fntastic
14. 2. 2023
Název: The Day Before Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Podivuhodný příběh hry The Day Before a studia Fntastic má po problémech s názvem a ochrannou známkou, údajně plánovaným odkladem a novým desetiminutovým gameplayem další pokračování. Vývojáři z Fntastic přichází s novým oznámením, v němž se vrací právě k ochranné známce, kvůli které došlo ke stažení stránky hry na Steamu a má docházet i k blokování videí na YouTube.

„Nejprve Steam a teď YouTube smazalo některá videa z The Day Before z našeho kanálu kvůli sporu o ochranné známce,“ začíná tentokrát o něco kratší prohlášení. Jedno takové video vývojáři na Twitteru dokládají odkazem zveřejněným v komentářích pod příspěvkem, který skutečně vede na odstraněné video, zatímco prázdné místo po něm nyní hlásá pouze „Video již není k dispozici. Třetí strana si nárokuje ochrannou známku.“ Přes Web Archive lze zjistit, že šlo o necelé minutové video z 2. února 2023, které zachycuje kohosi, kterak hraje The Day Before na PC, toť vše.

Zdroj: Youtube / Vortex

Vývojáři ke svému prohlášení přidávají tři fakta, přičemž hned v prvním zmiňují onoho „takzvaného majitele známky“ a nově dodávají, že se má jednat o autora aplikace kalendáře, která nemá co dělat s hrami. Konkrétnější nejsou, nicméně PC Gamer se domnívá, že by mohlo jít o aplikaci TheDayBefore (D-Day countdown) od společnosti TheDayBefore, Inc., která je navíc skutečně korejská, což by odpovídalo již dříve zmiňovanému jménu Sun Jae Lee, který má být vlastníkem známky. Ve druhém bodě připomínají, že po oznámení hry v roce 2021 byla známka The Day Before zaregistrována ještě před nimi a ve třetím pak udávají, že je autor aplikace vyzval, aby ho studio kontaktovalo a mohli to probrat. „Ale co?“ zní otázka na konci posledního bodu.

Zatím se nezdá, že by se situace měla brzy vyřešit, i když se dost možná schyluje k jakési diskuzi, ale podle vyjádření studia není zřejmé, zda se přímo jim do nějaké debaty chce. Připomeňme však, že studio Fntastic a vydavatel MYTONA byly s odkladem z března na listopad více než konkrétní a stanovili nové datum na 11. listopadu 2023. Do té doby mělo být patrně vše vyřešeno, nicméně poslední ukázka odhalila, že na hře samotné bude potřeba také ještě zapracovat. „Budeme bojovat. Síla je v pravdě,“ zakončilo studio své prohlášení. Silná slova, ale nedávných událostech by to bezpochyby chtělo i silný marketing. Tento příběh bude mít patrně ještě další pokračování.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru