Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG), Warner Bros. Interactive Entertainment, Z Hogwarts Legacy byl vystřižen systém reputace

Z Hogwarts Legacy byl vystřižen systém reputace

Nepromíjitelné kletby a šikana by hráče stály body, uvažovalo se i o zločinech a popíjení

Zdroj: Warner Bros.
21. 5. 2023
Název: Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG) Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
10. 2. 2023
5. 5. 2023 (PlayStation 4)
14. 11. 2023 (Switch)

Teprve před dvěma týdny dorazilo Hogwarts Legacy na starou generaci konzolí a i zde se hře daří. Jak si pozorní hráči povšimli, vývojáři učinili v rámci optimalizace pro PlayStation 4 a Xbox One různé úpravy. Tak se lehce proměnily některé lokace, přibyly nebo byly pozměněny některé modely, čímž se napomohlo běhu hry. Už dříve však moddeři během práce se soubory a dataminingu zaznamenali věci odkazující k vystřiženému obsahu, například k vícero interakcím se společníky a jejich výraznější zapojování. Dalším takovým nálezem je systém reputace a morálky, který výsledná hra nezahrnuje. To mohlo přitom výrazně proměnit celou hru.

Soubory, kód hry a databáze odhalují řadu funkcí a mechanismů, na nichž se buď pracovalo nebo se o nich alespoň uvažovalo, ale nakonec po nich zůstaly jen nevyužité zmínky. S jistotou nelze říct, nakolik byly některé z nich propracovány či se dokonce blížily k zařazení do hry, případně byly vystřiženy později. Těmito záležitostmi, nejen v Hogwarts Legacy, ale i mnoha dalších hrách, se zabývá například YouTuber GrandTheftDiamonds, jenž se namísto prozkoumávání Bradavic pustil do zkoumání samotné hry, přičemž své objevy dokládá linkami kódu nebo nepoužitými soubory dabingu. Kromě již dříve odhalených společníků jsou zmiňovány i možné romance. Dále se jedná i o některá kouzla, konkrétně jsou zmiňovány například Accio Maxima nebo Aguamenti, ale i silné kouzlo s ohněm nebo proměňování na netopýry.

Nejvýraznější je však již zmíněný systém reputace, který mohl být podobný tomu v Red Dead Redemption 2. Hráči by byli penalizováni za špatné chování nebo nepromíjitelné kletby a další problémy, což bylo vázáno na bodování jednotlivých kolejí a samotnou celoroční soutěž. Školní život mohl být celkově o něco zajímavější a pohlcující díky dalším možnostem. Podle všeho by měl hráč možnost si vybrat, jak se bude chovat v hodinách, šikanovat spolužáky, či je naopak chránit, ale i se dopouštět zločinů v podobě krádeží nebo vydírání. A aby to byl ten pořádný studentský život, neměla chybět ani možnost se opít. Všechny tyto prvky by hře dodaly ještě více hloubky, ovšem bez konkrétnějších pozůstatků můžeme jen hádat, jak by ji pozměnily a zda by fungovaly tak dobře, jak to zní.

Jak vidno, vývojáři měli mnoho nápadů a plánů, ačkoli není jisté, které zůstaly jen na papíře a které se dostaly v rámci vývoje někam dál. Každopádně lze doufat, že by na některých mohli zapracovat v budoucnu. Ovšem vzhledem k tomu, že není v plánu Hogwarts Legacy rozšiřovat o DLC, v této hře už se nevyužitého obsahu nedočkáme. Dle ohlasu hráčů je ovšem jisté, že by se jim zamlouval. Nyní nám však zbývá už jen čekat na opětovně odloženou verzi pro Nintendo Switch, která by měla vyjít 14. listopadu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru