Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG), Warner Bros. Interactive Entertainment, Tržby Hogwarts Legacy překonaly 1 miliardu dolarů

Tržby Hogwarts Legacy překonaly 1 miliardu dolarů

Prodalo se už přes 15 milionů kusů. Warner Bros. má velké očekávání od verze pro Switch

Zdroj: Warner Bros.
6. 5. 2023
Název: Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG) Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
10. 2. 2023
5. 5. 2023 (PlayStation 4)
14. 11. 2023 (Switch)

Závěr týdne bez jakýchkoliv pochyb patřil hře Hogwarts Legacy. Ačkoliv jsme se jejího prvního vydání dočkali už v únoru, na začátek května připadlo vydání hry pro konzole Xbox One a PlayStation 4. U té příležitosti vydala společnost Warner Bros. tiskovou zprávu, v níž potvrzuje překonání velmi významného milníku – tržby Hogwarts Legacy překonaly miliardu dolarů a s přihlédnutím k počtu konzolí předchozí generace, včetně Nintenda Switch, kam hra rovněž později dorazí, má číslo obrovský potenciál růst. Stranou pak samozřejmě nesmí zůstat údaj o více než 15 milionech prodaných kopií, a budeme velmi zvědaví, až za nějaký čas Warner Bros. číslo složené z prodejů na nových konzolích a PC doplní o probíhající novou vlnu.

Aktuální čísla, zmíněná v tiskové zprávě společnosti Warner Bros., můžeme postavit do kontextu se zprávou zveřejněnou pouhé dva týdny po uvedení hry. Jak jsme vás informovali i na stránkách Vortexu, hra měla na kontě už 12 milionů prodaných kusů a ve smyslu tržeb se pohybovala kolem 850 milionů dolarů. Je zřejmé, že takhle rychlý start měly na svědomí četné předobjednávky, až za několik týdnů se ale dozvíme, jak velký byl zájem u hráčů na PlayStationu 4 a Xboxu One. Na každý pád se hra díky překonání oné miliardové hranice v tržbách řadí do elitní skupiny her, a to samozřejmě i v rámci portfolia Warner Bros. Jak společnost potvrdila, Hogwarts Legacy je teprve pátou sérií, která na ploše her tento milník překonala a řadí se tak po bok značkám Mortal Kombat, Game of Thrones, Lego a DC.

Warner Bros. nicméně ještě připomíná, že Hogwarts Legacy vyjde 25. července také na Switchi, a ačkoliv můžeme pochybovat o plynulosti či obecném podání hry na tak zastaralém hardwaru, vydavatel titulu i na přenosné konzoli od Nintenda věří. Ve skutečnosti ještě víc, než aktuálně prodávané verzi pro PS4, resp. Xbox One. V krátkém prohlášení pro magazín VGC to potvrdil JB Perrette, CEO oddělení globálního streamování a her ve Warner Bros, který blíže naznačil, že vedení má v souvislosti s verzí pro Switch obrovská očekávání. Je to podle Perrettea dáno obrovskou hráčskou základnou na Switchi, která navíc tíhne ke hrám jako je Hogwarts Legacy, takže například v Japonsku má dojít k doslova ideálnímu spojení. „Vidíme zde pravděpodobně mnohem větší zisk, rozhodně větší než z uvedení hry na 8. generaci konzolí,“ uzavřel Perrette. Otázkou ale stále zůstává, v jaké podobě a kondici Hogwarts Legacy na Switch dorazí a zda překážkou k dobrému zážitku nebude právě slabý výkon konzole.

Pokud vás zajímá, jak Hogwarts Legacy funguje na PS4 Pro, vysílali jsme pro vás v průběhu pátku úvodní hodinu. Věnovali jsme se ale také velkému patchi, který je dostupný pro verze na PS5, Xbox Series a PC, případně jsme vás odkazovali na první analýzu fungování hry na základní PS4 i zmiňované PS4 Pro.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru