Xbox opět nedosáhl svého cíle s Game Passem

Xbox opět nedosáhl svého cíle s Game Passem

Stalo se tak už podruhé za sebou, tentokrát o 45 %. Výsledky zůstaly daleko za očekáváním

Zdroj: Microsoft
28. 10. 2022

Microsoftu a Xboxu se daří a předplatné Game Pass stále získává nové předplatitele. Přesto se však nejedná o takový úspěch, jaký byl očekáván. Vyplývá to z poslední finanční zprávy za fiskální rok, podle níž byl očekáván ještě větší nárůst předplatitelů, tento cíl ovšem splněn nebyl, navíc už podruhé za sebou.

Stephen Totilo z Axiosu se zaměřil na plat generálního ředitele Satyi Nadelly, který úzce souvisí s tímto ročním cílem ohledně Game Passu. Dle finanční zprávy měl nárůst za poslední fiskální rok, tedy do 30. června 2022, činit necelých 73 %, alespoň tedy podle plánů. Služba nicméně dosáhla pouze 28% nárůstu, což je pochopitelně daleko za očekáváním.

Podobně se ovšem nepodařilo podobný cíl splnit v předcházejícím roce, kdy se mělo dosáhnout necelého 48% nárůstu, ale skončilo se na 37,5 %. Rok 2020 byl v tomto ohledu úspěšný, neboť plánem byl růst o 71 %, přičemž bylo dosaženo necelých 86 %. „Nedělejte si o něj [Nadellu] starosti,“ poznamenal však na Twitteru Totilo, „jeho roční odměna za uplynulý rok dosáhla 55 milionů dolarů.“

Stále platí, že společnost Microsoft nezveřejňuje přesná čísla, proto nelze konkrétně říct, o jakém nárůstu je mimo samotná procenta řeč. Poslední číslo známe z letošního ledna, kdy se mělo jednat o více než 25 milionů předplatitelů Game Passu. Ke Game Passu se tento týden současně vyjádřil i šéf Xboxu Phil Spencer. Podle něj je tato služba stále zisková, přičemž se jedná o 10 až 15 % zisku, v poslední době ovšem „zpomaluje“, a to především na konzolích. „V určitém okamžiku jste na konzoli oslovili všechny, kteří si ho [Game Pass] chtějí předplatit,“ vysvětlil Spencer na konferenci WSJ Tech Live. Game Pass sám o sobě je pak důležitým bodem ve vyšetřování akvizice Activision Blizzard, která stále probíhá.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru