Xbox Game Pass si předplácí více než 25 milionů uživatelů

Počet předplatitelů se za rok zvýšil o 7 milionů, Spencer jej hodlá zásobit novými přírůstky

Zdroj: Microsoft
18. 1. 2022

V souvislosti s velkou akvizicí Activision Blizzard se Microsoft rovněž pochlubil svou službou Xbox Game Pass. Naposledy byla oficiální čísla zveřejněna před necelým rokem v rámci finančních výsledků za druhé čtvrtletní fiskálního roku. Tehdy Game Pass čítal 18 milionů předplatitelů, dnes je to již více než 25 milionů. Ačkoli se stále může spekulovat o udržitelnosti, není pochyb o tom, že samotní hráči službu oceňují.

V průběhu roku se několikrát spekulovala, jakých čísel může služba v danou chvíli dosahovat, s tím souvisel i fakt, že si Microsoft Game Pass často pochvaloval, včetně růstu uživatelů. Jak rychlý a strmý nárůst byl, to se přesně nevědělo. Do naznačování se ovšem pustil i CEO Take-Two Strauss Zelnick, o čemž jsme ostatně tehdy též psali. Ve společné debatě konfrontoval Phila Spencera dokonce číslem 30 milionů. Ten to přešel a pouze zopakoval poslední veřejně potvrzenou informaci, tedy oněch 18 milionů. Zelnickův odhad byl tedy přestřelený, i přesto se dá říct, že zájem o předplatné stále narůstá.

„Máte kolem 30 milionů předplatitelů, Phile, že ano? Něco takového,“ zeptal se Zelnick svého kolegy.

Phil Spencer do Game Passu evidentně vkládá velké naděje i nadále, s ohlášením akvizice tedy nechyběly ani detaily co se týče služby samotné. Nové přírůstky do rodiny Microsoftu pro hráče znamená rozšíření nabídky předplatného, neboť má dojít na přidání mnoha starších i nových titulů nových kolegů. Uvidíme, zda se do toho pustí i Sony, které má připravovat Game Passu konkurenci a v poslední době se objevuje stále více náznaků.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru