Vývojáři v reakci na únik GTA VI ukazují rané verze svých her

Vývojáři v reakci na únik GTA VI ukazují rané verze her

"Grafika je ta první dokončená věc?" Takhle ve skutečnosti vypadají hry ve vývoji

Zdroj: koláž/Sam Barlow
21. 9. 2022

Únik rozpracovaných materiálů ze hry Grand Theft Auto VI vzbudil velké pozdvižení z mnoha důvodů na různých úrovních. Nejméně pochopitelnou reakcí ale byla bezesporu kritika grafiky. Jakkoli se to zdá být zcela zjevné, část hráčů jako by nechtěla akceptovat, že možná i několik let staré work in progress záběry nereprezentovaly to, jak má a bude vypadat finální verze, která se dostane zákazníkům do rukou. Hodnotit tak budoucí vizuální podobu bylo opravdu bezpředmětné. Zejména u titulu, který ještě nebyl ani oficiálně představen.

Přesto se objevili fanoušci, kteří měli hned jasno. A mezi nimi samozvaní odborníci, kteří se nebáli přispěchat se svými “zasvěcenými” názory. I když nemusíte být ani insider, aby vám dávno došlo, že vývojáři nemluví do větru, když zmiňují, že často do poslední chvíle hry nevypadají tak hezky, jak jsou na to fanoušci zvyklí. I když to opakovaně demonstrují různé deníčky ze zákulisí nebo making of videa. I když mnohokrát padlo, že krásné demo pro prezentaci nebo veletrh může být jedinou začištěnou částí hry, v reakci na únik dat z vývoje GTA VI se objevovaly komické názory, že hra je několik let ve vývoji, musí mít všechnu grafiku v podstatě hotovou a výsledná verze se nebude lišit od toho, co se o víkendu objevilo na internetu.

Jeden z takových příspěvků publikoval na Twitteru uživatel s přezdívkou AvgGuy a jeho hodnocení a konstatování se dostalo větší pozornosti, než možná sám původně doufal. Pod heslem “Graphics are the first thing finished in a video game” začali další vývojáři sdílet videa ze svých rozpracovaných her, které už obvykle známe ve finální verzi. Jejich výběr se postupně objevil na fóru ResetEra nebo v článcích magazínů Kotaku či Push Square. A stojí to opravdu za to. Snad to alespoň některým fanoušků otevře oči.

Horizon Zero Dawn

Control

Uncharted 4: A Thief’s End

Sea of Thieves

Immortality

Destiny

Cult of the Lamb

The Darkside Detective

Stars In The Trash

Life is Strange

Rift of the NecroDancer

I See Red

ScourgeBringer

Cliff Bleszinski

Další takové příspěvky najdete na Twitteru.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru