Vyšla nová verze remaku komiksové akce XIII

Náhradní tým opravil hru z roku 2020. Nově je k dispozici také na PS5, Xboxu Series a Switchi

Zdroj: Microids
13. 9. 2022
Název hry: XIII (remake) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Společnost Microids oznámila, že vydala slíbenou vylepšenou verzi komiksové akce XIII. Ta nově vyšla na konzole PS5, Xboxu Series i Switchi. Tím to ale samozřejmě nekončí. Majitelé kritizovaného remaku pro PS4, Xbox One a PC mohou svou hru pochopitelně také bezplatně aktualizovat. Vydavatel přitom slibuje celou řadu zásadních vylepšení, kterým jsme se věnovali důkladně už dříve.

Alespoň telegraficky se ale sluší připomenout, že remake remaku láká na vylepšenou stylizaci, lepší umělou inteligenci, přepracovaný HUD, nové zvuky a on-line multiplayer pro 2 až 13 hráčů. Na Switchi titul běží ve 30 fps a na PS5 a Xbox Series v 60 fps. K dispozici máme také čerstvou várku screenshotů z verze pro Switch.

Na Steamu nepovedený remake chválí jen 14 procent hráčů.

Microids věří, že nový tým dostojí vysokým očekáváním fanoušků, které remake, tak jak vyšel v listopadu 2020, zklamal. Ostatně třeba na Steamu ho chválí jen 14 procent hráčů. O novou verzi se postarali vývojáři ze studia Tower Five, zatímco původní remake vznikl v týmu PlayMagic.

Zpackaný remake klasiky z roku 2003 původně od studií Southend Interactive a Ubisoft Paris, byl oznámen už v roce 2019 a byl opakovaně odkládán. Původně autoři plánovali vylepšit originál s pomocí původních assetů a plug-inů pro Unity. Nicméně originální zdrojové kódy se ztratily, takže tým musel vytvořit celou hru od základu. Kvůli špatnému přijetí titulu rok a půl po vydání společnost Microids oznámila, že po studiu PlayMagic práci na hře přebral tým Tower Five.

Tower Five je francouzské studio, které má na kontě hru Lornsword: Winter Chronicle. Na velkém updatu autoři potají pracovali víc než rok, než jej letos v červnu oznámili, a vydavatel si je zjevně vědom skutečnosti, že stávající stav byl velkou ostudou. Už dříve jsme psali, že šéf Microids Stéphane Longeard prohlásil, že moc dobře ví a moc je mrzí, že původní vydání remaku nesplnilo očekávání hráčů, pokud jde o kvalitativní standardy. Proto se už před víc než rokem rozhodli, že najmou studio Tower Five, aby hru dokončilo. Připomíná také, že v minulosti stejný tým pomáhal s portem adventury Agatha Christie: The ABC Murders na Switch.

Microids podle Longearda skutečně chtěli věnovat čas tomu, aby vše napravili, a nabídli majitelům, vylepšené verze bezplatný update, který by byl opravdovou poctou původní hře. Francouzský vydavatel se kál za tento průšvih opakovaně. Ke cti mu ale slouží, že se na propadák nepokusil jen zapomenout, ale chtěl něco s celou situací udělat, i když to nepochybně bylo velmi pracné a nákladné. A na první pohled se zdá, že hra skutečně o něco prokoukla.

Více podrobností o XIII najdete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru