Sobotní výběr herních zpráv

Sobotní výběr herních zpráv

Shrnujeme dění na menších konferencích a další důležité či jinak zajímavé informace

Zdroj: Game Science
8. 6. 2024

Ačkoliv vám v těchto dnech přinášíme živé přenosy vybraných herních prezentací, kola herního průmyslu obzvláště začátkem června rotují závratnou rychlostí, a důležité zprávy se na nás valí v podstatě ze všech stran. Rozhodli jsme se proto během víkendu pravidelně aktualizovat tento článek o jednotlivé novinky, které nám připadají zajímavé nebo důležité, ale pro které by možná i s ohledem na množství aktualit nebylo efektivní sepisovat samostatné články. Snad vám tedy tento servis postačí vyplnit víkendovou informační mezeru, už zítra pro vás ale budeme mít souhrn videem a další přenosy.

Black Myth s Denuvem, bez fyzického disku a na Xboxu s odkladem

V průběhu včerejšího přenosu Summer Game Festu došlo krátce také na očekávanou akci Black Myth: Wukong. Ačkoliv jsme toho v porovnání s dřívějšími trailery neviděli mnoho, další pohled na hlavního hrdinu, schopnosti transformace a hlavně několik soubojů skvěle zapůsobil a snad pomůže zase o trochu zkrátit čekání na 20. srpna, kdy hra po letech čekání konečně dorazí. Po vedlejší koleji nicméně přijely informace o použití ochrany Denuvo v PC verzi, o absenci skutečného disku se hrou ve fyzické edici hry a hlavně o odkladu verze pro Xbox. Jak upozornil například magazín Pushsquare, v aktualizované sekci FAQ uvádí vývojáři z Game Science, že momentálně čelí problémům a omezením ve vztahu k importu, exportu, transportu, distribuci i prodeji fyzických disků, proto je v krabičkách hráči nenajdou. Jde ale v tuto chvíli o menší problém, než je odklad verze pro Xbox Seris.

Vývojáři pouze uvedli, že se na Xboxu Series potýkají s optimalizací a dělají maximum pro to, aby výkon hry dosahoval stanovených standardů. Protože se tak ale stále nedaří, vydání této verze bylo odsunuto na neurčito. Datum vývojáři přinesou, až se podaří hru zkrotit, otázkou ale samozřejmě je, co přesně se na cestě k vydání pokazilo. Jde o limity spojené s Xboxem Series S? Nebo o něco ještě závažnějšího? Uvidíme patrně až časem, na každý pád termín 20. srpna platí pro PC a PS5.

Zdroj: Game Science

Call of Duty s přepracovaným rozhraním

S přihlédnutím k tomu, že se už zítra ve večerních hodinách dozvíme víc o Call of Duty: Black Ops 6, začínají se už také ve velkém množit nejrůznější spekulace a úniky. Insider BobNetworkUK například v mírně kryptickém příspěvku na Twitteru naznačuje, že by se hra mohla zbavit roky využívaného uživatelského rozhraní nebo alespoň podoby hlavního menu. Nutno uznat, že je místy možná přeci jen trochu nepřehledné a hlavně ho série využívá už od rou 2019, takže čas a prostor na změnu určitě přichází. Sám insider ale nemá zdání, jak výrazně vývojáři do podoby uživatelského rozhraní sáhnou, očekává ale důležité změny. Zároveň insider specializující se právě na Call of Duty „potvrzuje“, že Black Ops 6 bude opět zařazeno do aplikace Call of Duty HQ a přišel také s tvrzením, že hra nabídne možnost skočit, sklouznout nebo sprintovat do jakéhokoliv směru. Funkci demonstruje na záběrech ze hry Max Payne 3 a označuje ji jako „Omnidirectional Movement“.

Xbox Games Showcase s 8 světovými premiérami

Zítra od 19 hodin vypukne Xbox Games Showcase, na které budou zástupci herní divize Microsoftu představovat hry od vlastních i spolupracujících studií. Celý minulý týden se stále konkrétněji mluvilo o tom, co na akci uvidíme a insideři se téměř předháněli v tom, kdo potvrdí jakou hru. Insider vystupující s přezdívkou eXtas1s v průběhu včerejšího odpoledne shrnul, že podle jeho zdrojů nás čeká dohromady osm světových premiér, a nikoliv v duchu konferencí Geoffa Keighleyho. Jinak řečeno, eXtas1s vysvětlil, že skutečně mluví o premiérách jednotlivých her, nikoliv trailerů, což zní poměrně slibně. V navazujícím tweetu pak insider doplnil, že počet skutečně zahrnuje 1st party i 3rd party hry, z čehož už dvě známe – Gears 6 a Doom: The Dark Ages. Jaké budou další?

Bodycam už je v early accessu

Minulý týden jsme vás informovali o hře Bodycam, která vzniká pod rukama dvou mladých francouzských vývojářů. Po měsících příprav nabídli autoři sdružení pod hlavičkou Reissad Studio několik uzavřených testů vybraným hráčům, aby v noci na dnešek hru vydali v předběžném přístupu. Pokud si tedy chcete zahrát ultrarealistickou střílečku, která podle názoru několika hráčů působí spíše jako pořádná hororovka, můžete tak učinit proti platbě necelých 30 eur. Čeká vás hned několik herních módů, nutnost týmové spolupráce, ale hlavně velmi netradiční vizuální zážitek se specifickým ovládáním.

Minisouhrn z prezentace Devolver Direct

Vydavatel Devolver Digital je znám svým pestrým a zajímavým herním repertoárem a poněkud jinačí přístup se tradičně projevuje i během prezentací Devolver Direct. Pakliže nemáte 22 minut volného času, případně náladu či nervy na zhlédnutí celého videa, jímž společně s jednotlivými trailery postupuje i doprovodný příběh, může vám postačit tento náš stručný souhrn. Cult of the Lamb od Massive Monster z roku 2022 si rychle získal spoustu přívrženců, a i proto hra nadále roste a kult vzkvétá. Nejnovější bezplatná aktualizace nazvaná Unholy Alliance přidává novou hratelnou postavu v podobě kozy a kooperaci. Dále se ukázala již dříve oznámená hra The Crush House od Nerial (autoři Card Shark), v níž se přesuneme do roku 1999 a produkujeme a natáčíme stejnojmennou oblíbenou televizní show. Účastníci mají své požadavky, ale ještě důležitější je udržet si přízeň diváků, přičemž se hodí vytahovat i pochybné a temné věci, navíc nechybí černý humor. The Crush House vychází 9. srpna.

Další hrou je čerstvě odhalená 2D pixelartová akční rogue-like Tenjutsu od Deepnight Games. Secret Garden City je ovládáno čtyřmi zločineckými syndikáty a my budeme muset využít svých znalostí a dovedností bojových umění, abychom se tímto nehostinným městem probojovali. Je možné se na boj připravovat a získávat nové věci, ale čím déle to bude trvat, tím více budou protivníci sílit. Poté bylo představeno DLC Road to Elysium pro loňský The Talos Principle 2 od Croteam. Už 14. června nás tedy čeká další robotí rozumování a filosofování. Znovu se ukázal i svérázný first person titul Anger Foot, který skutečně název dokonale vystihuje. Tentokrát jsme se ovšem dočkali i data vydání, které zní 11. července na PC. Na závěr pak byla představena nová plošinovka s bojem Possessor(s) od Heart Machine, kteří za sebou mají například Solar Ash. Ta láká na komplexní příběh i působivou výtvarnou stylizaci.

 

Nahlásit chybu v článku

8

Napsat komentář

Další články
Nahoru