Souhrn z Devolver Digital 2022

Souhrn z Devolver Digital 2022

Další z vydavatelů ukazuje své taháky. V hledáčku jsou menší tituly nezávislých týmů

Zdroj: koláž/Devolver Digital

Prezentace Devolver Digital mívají podobu zvláštních show, kde se často děje spousta věcí i mimo samotné prezentace trailerů a ukázek z her. Ovšem jsou to právě hry, co pochopitelně i nadále zůstává tím nejdůležitějším, a proto jsme pro vás připravili další z pravidelných souhrnů.

Cult of the Lamb

V malebném titulu Cult of the Lamb se hráči ujímají role posedlého jehňátka, jež je před jistou zkázou zachráněno neznámým cizincem. Jenže tomu je zapotřebí splatit dluh. Cílem je získat na svoji stranu co nejvíce dalších poslušných oveček a vytvořit v této strategii s prvky akce pokud možno nejsilnější lesní enklávu a sektu zároveň. Cult of the Lamb zamíří 11. srpna na Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series, Xbox One a na PC.

Skate Story

Minimem polygonů a hodně barvami se to hemží v ukázce na Skate Story. Psychedelická sportovní arkáda vrhne hráče do role démona stvořeného ze skla a bolesti (opravdu), který se pohybuje rychlým tempem podsvětím protkaným artefakty, jež známe z našich metropolí. Skate Story dorazí v příštím roce na PC.

The Plucky Squire

Kouzelná, krásná a hravá. Tak by se na první pohled dala popsat kreativně vypadající plošinovka The Plucky Squire. Ze stránek knížky a tedy 2D prostředí se náš hrdina Jot totiž dostane “ven”, přímo do dětského pokojíčku, který s ním budeme prozkoumávat ve 3D. Příběh knížky je však nutno zachránit před zákeřným Humgrumpem, a tak se do ní musí Jot vrátit. Na své cestě, kterou zkříží boje s nepřáteli nebo hádanky, však bude přeskakovat sem a tam dle potřeby. Hra by měla vyjít v roce 2023 na Steamu, Switchi, PS5 a Xbox Series X|S.

Anger Foot

Co je pro Dooma motorová pila, to je pro hrdinu akce Anger Foot podrážka levé boty. V této frenetické akci jde o jediné – porazit své nepřátele, a to tak, že rychle. A jelikož olovo je někdy až příliš pomalé a snad až málo razantní, musí nastoupit svižná bota. A jak efektně to může vypadat, o tom se můžete přesvědčit v ukázce níže. Ta zve k páchání násilí na bandě antropomorfních nepřátel, k odemykání nových tenisek, k pití baterie energetických drinků a k vyhlížení příštího roku, kdy by tato akce měla dorazit na PC.

Card Shark

Krátce se připomněla i netradiční karetní hra Card Shark, která nás ve skutečnosti nenaučí ovládnout karty, nýbrž podvádění v nich. Hru jsme krátce zmínili už v souhrnu z Anifilmu, kdy ji v Liberci hrál její tvůrce Arnaud de Bock. Pokud vás zaujala už tehdy, případně nyní z nového traileru, vězte, že hra je již týden k dispozici na Steamu a Switchi.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru